V pátek o tom informoval Jiří Hošna z tiskového oddělení hejtmanství.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje řídí činnost krajských nemocnic v hradeckém kraji.

"Scháněl zároveň ukončil svoje působení v představenstvu holdingu. Jméno nového ředitele bude známo nejpozději do konce června příštího roku. Do té doby bude zdravotnický holding řídit jeho nové představenstvo," uvedla krajská radní pro oblast zdravotnictví Jana Třešňáková (ČSSD). Prioritou hradeckého kraje je, aby holding fungoval maximálně efektivně, transparentně a aby zdravotnická zařízení v regionu poskytovala lidem dostupnou a kvalitní péči.

Na možné problémy Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje 20. prosince upozornil senátor Vladimír Dryml (SPOZ-Zemanovci), který oznámil, že požádal policii o prošetření údajně podivných okolností týkajících se zásobování krajských nemocnic zdravotnickým materiálem a také o prošetření možných daňových úniků holdingu ve spojitosti s pronájmem sanitních vozů pro záchrannou službu kraje.

Scháněl stál v čele holdingu od února 2009, předtím působil na kraji jako vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Scháněl ve funkci nahradil Rostislava Všetečku (ODS), který na svůj post rezignoval 6. ledna 2009. Důvodem jeho odchodu byly údajné politické tlaky od současného vedení kraje.

Krajský zdravotnický holding spravuje Oblastní nemocnice v Jičíně, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově a také Městskou nemocnici Dvůr Králové nad Labem. Celkem v krajských nemocnicích slouží lidem na 1500 lůžek a pracuje v nich zhruba 2,5 tisíce zaměstnanců.