Prvotní nejistota a plány města, které braly v potaz i opravu bývalé šatlavy, kam by se mohli čtyři lékaři z vyvlastněné budovy odstěhovat, jsou pryč.

„Jsem ráda, že se stěhujeme. Ordinace budou moderní. Navíc vila leží blízko centra, takže ani dojíždějící pacienti nebudou mít problém k ní dojít od autobusu," prozrazuje svůj názor jedna z lékařek, stomatoložka Eva Ptačovská.

Nehledě na to, že bývalá poliklinika propadla ministerstvu financí a lékaři ji proto do konce roku musí opustit, stejně jim již dávno přestala vyhovovat.
„Stav budovy není dobrý. Doufáme, že se oprava nových prostor neprotáhne a stihneme se přestěhovat k začátku příštího roku," prozrazuje lékařka.

Stěhování stihnou

Podle starosty Kostelce Jiřího Bartoše k tomu vše spěje. „Už je vydané územní rozhodnutí, čeká se na stavební povolení," popisuje.
Rekonstrukci realizuje developer. Město investorem není, protože nedopadla rekonstrukce bývalé šatlavy.
„Nepodařilo se nám získat žádnou dotaci z Evropské unie. Když firma přišla s podnikatelským záměrem vybudovat nové ordinace, tak nám tím hodně pomohla. Jinak bychom doktorům samozřejmě museli sehnat něco jiného," uvedl již dříve starosta Kostelce nad Orlicí.