Celkově Královéhradecký kraj získal podle statistik před pár lety nechtěnou „stříbrnou medaili". Mezi nejrizikovější silniční úseky patří například takzvaná „křižovatka smrti" mezi Třebechovicemi a Krňovicemi. K vážným dopravním nehodám dochází také na komunikaci mezi Hradcem a Předměřicemi. Nechvalně známé jsou i silnice ve směru na Jaroměř, Sadovou či Chlumec.

Statistiky dopravních nehod hovoří jasně. K nejvážnějším nehodám dochází bohužel na silnicích v každém ze směrů vedoucích z východočeské metropole.

Přestože díky výstavbě dálnice D11 přestal být extrémně vytížen směr vedoucí na Chlumec nad Cidlinou, i tento úsek se často tragicky zapisuje do policejních statistik. Před několika lety zde například došlo k tragické srážce osobáku s kamionem, při které zahynul padesátiletý řidič. Další nehodou na „staré" silnici, která tentokrát skončila smrtí spolujezdkyně a vážným zraněním řidiče, byl u Obědovic střet opět osobáku a kamionu.

„V tomto úseku se od roku 2007 do začátku roku 2012 stalo dvanáct smrtelných dopravních nehod," uvedla v minulosti mluvčí Policie ČR Iva Kormošová. Jeden z nejtragičtějších momentů se na této komunikaci stal koncem léta 2011, kdy pod koly kamionu uhasly čtyři lidské životy.

Nejsou to jen srážky automobilů, v nedávné době přišla o život v nedalekém Novém Městě důchodkyně, která přecházela vozovku 
na neoznačeném místě. Černé statistiky bohužel doplnila i letošní nehoda motorkáře na začátku jara u Nepolis. Ten nepřežil střet 
s osobním vozem.

Jsou to ovšem jen některé ze smrtelných nehod, které se v nedávné době v okrese Hradec Králové staly. „Zbystřit pozornost by řidiči v Královéhradeckém kraji měli ještě minimálně v dalších úsecích. Riziková je například křižovatka na silnici I/35, kde se potkávají řidiči jedoucí z obce Čistěves do Sadové či do Všestar a Dohalic. V roce 2014 se tady odehrálo celkem pět nehod, z toho jedna skončila úmrtím a jedna těžkým zraněním cestujícího. Křižovatka se umístila na sedmém místě v Česku co do rizikovosti," popsal mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek.

Východním směrem 
od Hradce pak na řidiče „číhá" nebezpečí u Třebechovic nad Orebem. Konkrétně se jedná o křižovatku protínající hlavní tah na Ostravu u Krňovic. Přestože je v tomto místě snížená rychlost, řidiči dávající přednost často ztrácí trpělivost. Důvodem 
k jejich hazardování je především vytíženost tohoto tahu v obou směrech.

K výčtu rizikových míst by se jistě daly připojit i další úseky silnic. Řidiči by měli myslet obzvláště v letních měsících i na možný střet se zvěří. (pn)