„Nadále si stojím za tím, že jsem se žádného nezákonného jednání nedopustil," zopakoval Radovan Antl.

Presumpci neviny ctí i jeho zaměstnavatel, proto muž nadále zůstává zaměstnancem úřadu na pozici řadového referenta odboru dopravy  a správy vnitřních věcí. Náplň jeho práce se tak v podstatě nezměnila.

Dobrušská radnice ale krok, který muž po dohodě s ní učinil, vnímá kladně. „Chci zdůraznit, že k odchodu vedoucího odboru dopravy z funkce došlo po vzájemné dohodě s vedením města. Jeho přístup oceňuji, protože za dané situace to bylo velice vhodné," uvedl Petr Tojnar, starosta Dobrušky.

Podle jeho slov to bylo důležité zejména pro zachování důvěryhodnosti odboru dopravy a celého úřadu. „Šlo o to, aby se mezi veřejností, která o obvinění ví z médií, nešířily nějaké pochybnosti o práci úředníků," uzavřel starosta.

Spekulacím by přitom mohla napomoci nová obvinění. „Vyšetřování intenzivně pokračuje. Obvinění bylo rozšířeno o dalších dvacet případů zneužití pravomoci. Tentokrát se jedná o vozidla dovezená z Francie," uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Muž byl obviněn letos v březnu, a to z toho, že měl úmyslně přihlašovat vozidla dovezená z Německa na falešné švýcarské technické průkazy. Toho se měl dopustit ve 23 případech. Policie mu tak v současnosti klade za vinu legalizaci 43 aut.

Nikdo další nebyl dosud v souvislosti s případem obviněn. Výběrové řízení na nového vedoucího odboru dopravy vypíše město v nejbližší době. Nástupce by měl být znám v horizontu dvou až  tří měsíců.

Jak se ke kauze staví obviněný

RADOVAN ANTL,
do 30. 4. vedoucí odboru dopravy MÚ Dobruška

Proč jste se rozhodl rezignovat?
K okolnostem se nechci vyjadřovat. Beru to jako svou osobní záležitost.

Jste nadále přesvědčen o své nevině?
Rozhodně ano. Stojím si za tím, že jsem se žádného nezákonného jednání nedopustil. Na náš úřad se mohly dostat falešné technické průkazy, ale vědomě na ně nikdo dovezená vozidla nepřihlašoval.

Zaznamenal jste nějaký posun ve vyšetřování vašeho případu?
Zatím nebylo nic nového sděleno mně ani mému právnímu zástupci.

Jaký další vývoj očekáváte?
Můj zaměstnavatel respektuje to, že mi žádná trestná činnost nebyla prokázána. Pokud mi to bude městem umožněno, budu nadále pracovat na odboru dopravy. Nemám důvod něco měnit.