Větrák má nejlepší léta za sebou a na otevřená okna je ještě příliš chladno. Diskuze nad omezením, která nový zákon přinese, na sebe nenechá dlouho čekat. „Když bude zima, budu doma. Otevřu si lahvové pivo a budu si kouřit jak chci," říká pan Martin. Přísedící potvrzují, že v zimě radši na pivo nepůjdou, než aby je každé nutkání na cigaretu hnalo na mráz. „Kdybych vlastnil hospodu, tak přeci můžu určit, jestli bude kuřácká nebo ne. Protikuřácký zákon je omezování podnikání," přidává svůj komentář pan Jaromír.

Všichni dotázaní, ať s cigaretou v ruce nebo bez ní, se shodují, že tento zákon příliš omezuje podnikatele. „Kouřím taky, ale jsem pro zákaz. Celé dny v zakouřeném prostředí, to se prostě nedá. Jsem jen naštvaná, že to vláda podnikatelům nakazuje," dělí se o svůj pohled paní hostinská. Myslí si, že by nekuřácký prostor přitáhl víc lidí, především ženy, které zde téměř nepotkáte.

Až zákon vejde v platnost, tak obsluha hostince doufá, že návštěvníci holdující cigaretám budou zákaz respektovat. Připouští však, že s opilými hosty bude jednání těžké. „Jsem nekuřák, ale sedím v hospodě, tak s tím musím počítat", vyjadřuje se k tématu jeden ze štamgastů, kterému víc vadí kouření na ulicích.