Přetížené náchodské komunikace na Kladské, Běloveské a Pražské ulici a na objízdných trasách ve špičkách už nestačí pojmout stále se navyšující kolony aut. Řidiči navíc nerespektují dopravní předpisy. To je každodenní situace v Náchodě, paralyzovaném rekonstrukcí hlavní dopravní tepny a sešněrovaném uzavírkami. Po důkladném monitoringu situace vedoucí náchodského územního odboru rozhodl směřovat výkon služby dopravní a pořádkové policie operativně do míst, které jsou nejvíce zasažené špatnou dopravní situací.

„Ve špičkách řídí policisté dopravu zejména v Kladské ulici. Tam totiž nedisciplinovaní řidiči vozidel jedoucích směrem od Polska k centru Náchoda po hlavní silnici zatarasí křižovatku pro všechna auta. Náklaďáky, najíždějící do křižovatky blokují volný průjezd i automobilům jedoucím z Náchoda do Hronova. Na obou stranách se pak tvoří velké kolony vozidel sahající daleko po Kladské a na druhé straně od Hronova až do Malého Poříčí," vysvětlila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Jak doplnila, tak dalším problémovým místem, na které policisté zaměří svoji pozornost, je kruhový objezd u Itálie a navazující kruhový objezd u Čedoku. Také na tyto křižovatky budeme směřovat zvýšený výkon služby policejních hlídek, které opět budou ve špičkách a při tvořících se kolonách řídit provoz.

(jim)