Tři dny v kraji

Prezidentská návštěva kraje se uskuteční ve dnech 18. – 20. února. „Během necelých tří dnů se setká s představiteli a občany Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou, Dvora Králové nad Labem a Trutnova," uvedla mluvčí kraje Martina Götzová.

První den návštěvy se prezident Miloš Zeman setká s řediteli krajských příspěvkových organizací a se zástupci odborů na Krajském úřadu v Hradci Králové. Po obědě a prohlídce 6. a 7. polní nemocnice v Hradci Králové odjede do Dobrušky.

Druhý den zamíří hlava státu na Trutnovsko, kde se mimo jiné setká s vedením a zaměstnanci podniků Juta a Kasper Kovo. Třetí den návštěvy bude věnován firmě Škoda Auto v Kvasinách a  městu Rychnov nad Kněžnou.

Setkání s občany

Miloš Zeman absolvuje také čtyři setkání s občany. První  se uskuteční v dobrušském Kinu 70,  druhý den dopoledne  prezident pohovoří s lidmi v Hankově domě ve Dvoře Králové nad Labem a odpoledne  ve Velkém sále trutnovského Městského úřadu. Poslední den návštěvy se Miloš Zeman setká s občany ve Velkém sále Rychnovského Pelclova divadla.

Loni v dubnu prezident navštívil Hradec Králové, Náchodsko a Jičínsko. „Proto jsme tentokrát zařadili návštěvy rychnovského a trutnovského okresu. Prezidentská kancelář naše návrhy přijala," uvedl hejtman Lubomír Franc.

Spolu s prezidentem navštíví kraj i jeho manželka Ivana Zemanová. Bude však mít vlastní program.