„Co se týče rakoviny prostaty a její úspěšné léčby, základem boje s tímto onkologickým onemocněním je zejména prevence. Tedy včasná návštěva obvodního lékaře či specialisty. Vzhledem k téměř nulovým projevům nemoci v raných stádiích, je velice těžké bez zásahu lékaře zpozorovat prvotní projevy," vysvětlil Luboš Rýdel z urologické ambulance Fakultní nemocnice Hradec Králové a dodal: „Prvním krokem k prevenci je odběr krve, který stanoví hladinu PSA – prostatického specifického antigenu. PSA je protein v krvi, podle kterého se určuje riziko rakoviny."

Konference se stala součástí výstavy výstavy Pissoir Art Gallery, kterou je možné až do neděle vidět v královéhradeckém obchodním centru Futurum.

Cílem expozice není pouze návštěvníky pobavit, ale zároveň upozornit na problematiku týkající se rakoviny prostaty. Devatenáct autorských děl českých designerů a umělců na téma netradiční ztvárnění pisoáru velmi neotřele vyzývá k preventivnímu vyšetření.

Pomoci nadačnímu fondu Muži proti rakovině lze i zasláním DMS či přispěním do veřejné sbírky. Peníze poputují například na pořízení přístrojové techniky.