Jaká je v současnosti personální situace rychnovské policie?
Na rychnovský územní odbor připadá 163 tabulkových míst, která ale ještě nejsou plně obsazená. I tak máme o čtyři příslušníky více než vloni. Je to díky mimořádné náborové akci z minulého roku.

Hrozí případné zrušení obvodního oddělení v Rokytnici?
Na Rokytnicku došlo meziročně k výraznějšímu nárůstu kriminality. Jedná se hlavně o vloupání do rekreačních objektů, kterých je v této oblasti mnoho. Z velké části za tím stojí přeshraniční kriminalita a fakt, že pohraniční policie v nedávné době opustila řadu míst v Orlických horách. Další příčinou je přítomnost problémové skupiny občanů na Rokytnicku. Z těchto důvodů je rušení obvodního oddělení v Rokytnici nemyslitelné. Dojezdové časy z Rychnova třeba do Orlického Záhoří by byly neúnosné. Na obvodním oddělení v Rokytnici slouží sice jenom osm policistů, ale jejich činnost je nenahraditelná.

Existuje na Rychnovsku „neuralgický" bod, který policii trápí dlouhodobě?
Kriminogenním faktorem je komplex automobilky v Kvasinách. Policisté v jejím okolí soustavně řeší problémy s parkováním. Navíc řada pracovníků, kteří dojíždějí z Polska, porušuje dopravní předpisy.

Jak hodnotíte spolupráci s městskými strážníky a fakt, že řada obcí si s blízkými městy nasmlouvala jejich služby?
V naprosté většině je vzájemná spolupráce hodně přínosná. Obce si většinou strážníky domlouvají jen na konkrétní úkoly a ne proto, aby suplovali práci republikové policie.