VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Deník přináší přehled tipů na víkendové výlety po Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Jičín láká na Hubertovu jízdu, v Machovské Lhotě na Náchodsku budou účastníci Lhotského struhadla běhat na lyžích po asfaltové trati.

5.10.2012
SDÍLEJ:

Hubertova jízda. Ilustrační foto.Foto: archiv

Jičínsko - Hubertova jízda pod Zebínem

Jičín/Sedličky - Podzimní měsíce jsou tradičně ve znamení Hubertovy jízdy. Jednu z nich pořádá v sobotu SK Zebínský Dvůr. Sraz účastníků je v 10 hodin v jezdeckém areálu na Zebíně. Program pro veřejnost začíná ve 12 hodin Zebínskou terénní jízdou podél řeky Cidliny. Ve 13 hodin bude odstartován 6. ročník parkurového skákání do 70 a do 80 cm. Zároveň se uskuteční I. ročník Zebínského derby kombinace parkurových a crossových skoků v aktivním parkuru.

Staré Hrady - Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína zve na tradiční Valdštejnské slavnosti vína za účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny, které se uskuteční v sobotu od 10 do 17 hodin. Ochutnávka vín, vinný jarmark, dobová řemesla, souboje královských mušketýrů, pohádkové vinobraní pro děti a další zajímavosti. Program a zábava pro děti i dospělé po celý den.

Svitavsko - Biskupické kaléšek po čtrnácté

Biskupice - První říjnová sobota je už čtrnáct let vyhrazená festivalu slivovice Biskupické kaléšek. Ten letošní začíná o půl jedenácté dopoledne na návsi. Ještě před tím se v kostele koná slavnostní mše. Připraven je bohatý celodenní program, košt pálenky, závod velocipedistů a další akce. Například vystoupení Zdeňka Junáka Četník na cestách, večer pak koncert Jiřího Zonygy a kapely Větry z Jihu nebo taneční zábava se skupinou Men in black a Epicentrum. K Biskupickému kaléšku patří neodmyslitelně soutěž o nejlepší pálenku. Po celý den čeká na návštěvníky živá hudební produkce, skákací hrad a šlapací minikáry pro děti i dospělé. Zájemci mají možnost navštívit také místní pálenici.

Jaroměřice - V rámci šestnáctého ročníku Týdne knihoven si můžete projít Jaroměřice. V neděli ve čtrnáct hodin se zájemci sejdou před zámkem a při procházce jim o zajímavostech této obce na Jevíčsku povypráví historik Michal Schuster. V Loretánské kapli na Kalvárii je pak připraven koncert pěveckého sboru Schola.

Jubilejní ročník Biskupického kaléšku

Biskupické kaléšek

Orlickoústecko - Osedlají traktůrky domácí výroby

Sopotnice - V obci se bude v sobotu konat II. Sopotnická traktoriáda. Program začne na farské zahradě u kostela sv. Zikmunda po osmé hodině, kdy bude registrace a přejímka strojů. Závod bude odstartován v 10.30 hodin. Disciplín bude několik: jízda zručnosti, terénní polygon, tažení břemene. Součástí Sopotnické traktoriády bude i soutěž o nejhezčí stroj.

Žamberk - V pátek bude ve městě slavnostně otevřeno digitalizované kino. Zájemci budou mít v době od 16 do 17 hodin možnost prohlídky promítací kabiny a nové technologie. Na 17. a 21. hodinu je připravena projekce oscarového snímku Avatar ve 3D. Při vstupu do kina dostane každý divák po předložení vstupenky 3D brýle zdarma.

Ústí nad Orlicí - V kostele Nanebevzetí Panny Marie se v sobotu uskuteční 7. ročník festivalu duchovní hudby svaté Cecílie. Festivalová vystoupení jsou plánována od 12.30 do 14.30 hodin. V 17.30 se bude konat slavnostní zpívaná mše svatá, kterou budou celebrovat Josef Kajnek a Vladislav Brokeš.

Chrudimsko - Bramborová sobota na Veselém Kopci

Veselý Kopec - V sobotu se ve skanzenu na Veselém Kopci u Hlinska bude konat program s názvem Bramborová sobota. Od 10 do 15 hodin mohou návštěvníci v jednotlivých roubených chaloupkách na Veselém Kopci ochutnávat jídla připravená podle tradičních lidových receptů, například krupičník, bramborové placky, šišky, knedlíky, lepenici a další. Návštěvníci budou mít navíc možnost ochutnat různé odrůdy brambor od předních českých pěstitelů a přímo na místě si je koupit či objednat ke konzumaci nebo k uskladnění. Pro šikovné děti a jejich rodiče bude připravena malá dílna, v níž si budou moci zhotovit hračku z brambor tak, jak to dělaly děti v minulosti. Nebude chybět ani ohníček a pečené brambory. K dobré náladě přispějí svými písničkami heligonkáři z Pardubic.

Chrudim - Ve Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole v Chrudimi se ve dnech 5. až 7. října koná výstava zemědělské techniky, výrobků, výpěstků a různého drobného zboží, spojená s výstavou holubů, králíků a drůbeže. Pro veřejnost budou výstavy přístupné v pátek od 8 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 17 hodin a v neděli od 8 do 15 hodin.

Slatiňany - Město Slatiňany ve spolupráci se Správou CHKO Železné hory zve všechny občany na výstavu hub v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin ve Společenském domě. Vstup zdarma.

Pardubicko - Podzimní městské slavnosti

Pardubice - Na lampionový průvod se mohou těšit obyvatelé Pardubic v sobotu od 18.30 hodin. Ohňový průvod je součástí Podzimních městských slavností. Lidé s lampiony se z Pernštýnského náměstí vydají přes Příhrádek a Labskou ulici až na břeh Labe u polikliniky. Tam se bude od půl osmé konat velký ohňostroj, kterým městské slavnosti vyvrcholí.

Holice - Africké dílny pro děti chystají v prostorách Kulturního domu Holice na tuto sobotu. Dílny jsou součástí akce Holubovy Holice, která se tradičně koná na začátku října v souvislosti s výročím narození cestovatele Emila Holuba. Dílny bude možné navštívit od 13 do 16 hodin. Následovat bude pohádka Povídání o pejskovi a kočičce, se kterou do Holic přijede pražské Divadlo SemTamFór.

Pardubice - První premiérou divadelní sezony ve Východočeském divadle Pardubice je pohádka Perný pernštejnský den. Malým i velkým divákům se poprvé představí v neděli od 15 hodin na Malé scéně ve dvoře. Hravá pohádková taškařice vypráví o tom, co se stane, když se při prohlídce hradu Pernštejn zmocní zlobivý mazaný kluk kouzelného zvonečku a nejhezčí holky na hradě.

17. listopadu prošel Pardubicemi také průvod, který měl protestovat proti nešvarům na pardubické radnici.

Lampionový průvod

Královéhradecko - Vábení jelenů, koně z Kladrub i sokolníci

Chlumec nad Cidlinou - Již 19. ročník Svatohubertských slavností se uskuteční v sobotu na zámku Karlova Koruna. Troubená mše svatá v kostele svaté Voršily se koná v deset hodin. Průvod na zámek Karlova Koruna se vydá v poledne. Ve 13 hodin začíná odpolední program s ukázkami práce loveckých psů, sokolníků, drezurou kladrubských koní či se soutěží ve vábení jelenů. Ve dvacet hodin rozzáří nebe nad Chlumcem ohňostroj.

Hradec Králové - Vyšlápněte si pro zdraví s mammahelpkami a růžovou stužkou. To je název pochodu pro celou rodinu, který pořádá sdružení Mamma Help na podporu žen s rakovinou prsu. Start je ve třináct hodin v Žižkových sadech. Jako doprovodný program je připraven prodej zdravých potravin, nutriční či bylinková poradna, kouzlení pro děti a pohádkové soutěže.

Náchodsko - Běh na lyžích po asfaltové trati

Machovská Lhota - Kulturně sportovní akce s nádechem recese Lhotské struhadlo odstartuje v sobotu v 15 hodin před hospodou U Lidmanů. Jedná se o závody v běhu na lyžích volnou technikou po asfaltové trati. Pořadatelé doporučují do závodu obstarožní oblečení.

Náchod - Oblastní Charita v Červeném Kostelci pořádá benefiční koncert souboru Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou, který se uskuteční v sobotu od 19 hodin v Divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Výtěžek benefičního představení pomůže nemocným v Hospici Anežky České a Mobilnímu hospici Anežky České v Červeném Kostelci.

Martínkovice - Svaz přátel koní Martínkovice u Broumova pořádá v sobotu od 10 hodin na prostranství u Chaty pod Korunou Hubertovu jízdu.

Rychnovsko - Zahrada východních Čech aneb Krása, radost, užitek

Častolovice - Krásu říjnových dní si můžete vychutnat v častolovickém areálu u sokolovny na podzimní výstavě Zahrada východních Čech s podtitulem Krása, radost, užitek. Čtrnáctý ročník výstavy bude probíhat od pátku do neděle vždy od 9 do 17 hodin. Připraveny budou kvalitní výstavy květin, uvidíte jiřiny, chryzantémy, africké fialky nebo begonie. Na své si přijdou ovocnáři a zelináři, ale také chovatelé, houbaři či včelaři. Připravena bude i odborná poradna, besedy a přednášky. V dalším doprovodném programu se můžete těšit na hudební vystoupení skupiny HOPR, lázeňského orchestru z Vamberka, skupiny Špunti nebo na mažoretky. Chybět nebude ani tradiční soutěž o nejlepší misku ovoce a zeleniny.

Kostelec nad Orlicí - Tradiční odpoledne s koňmi nazvané Koňská hříva se koná na zahradě Mateřského centra Cvrček v neděli od 15 hodin. Děti i rodiče se budou moci svézt na koních, dozvědět se zajímavosti z jejich života i ze života lidí, kteří se o ně starají. Dále bude připraven zajímavý doprovodný program se soutěžemi, vystoupením, tvořením nebo zpíváním. Na závěr si opečete buřty na posledním Cvrčkovském táboráku letošní sezony.

Lhoty u Potštejna - Jako každý rok se i letos koná ukončení cyklistické sezony na „Brodecké cyklostezce". Oficiální zahájení proběhne v sobotu ve 13 hodin u hospody ve Lhotách u Potštejna, startovat lze však z jakéhokoliv dalšího stanoviště Polom Vrbice Svídnice Chleny Přestavlky Borovnice Rájec Kostelecké Horky. Akce bude ukončena v Brumbárově.

Jedenástá Zahrada východních Čech v Častolovicích.

Zahrada východních Čech

Trutnovsko - Padne český dračí rekord?

Úpice - Možnost být přímými účastníky českého rekordu se naskytne zítra od 15 hodin na louce za hvězdárnou. Základní škola Bratří Čapků tu pořádá 7. ročník Drakiády a právě při ní bude učiněn pokus o překonání rekordu v počtu létajících draků v jednom okamžiku a na jednom místě. Na průběh bude dohlížet zástupce pelhřimovské agentury Dobrý den, která také registruje dosud platný český rekord z 29. září 2007 celkem 58 draků létajících v jednom okamžiku ve vzduchu. Stalo se tak na Sokolím vrchu u Děčína. V případě velmi nepříznivého počasí bude akce posunuta o týden na 12. října.

Žacléř - Jízdu zručnosti osobních automobilů pořádají v sobotu na škvárovém hřišti TJ Baník členové Rýchorského autoklubu. Soutěžní trať simuluje běžné situace: vyjetí z řady vozidel, slalom vpřed, zajíždění do garáže, jízdu vzad, zacouvání do garáže a zaparkování do řady. K tomu pro zpestření: převážení vody, zastavení pravým předním kolem na přesnost a některé další disciplíny. To vše bez rizika kolize, pouze s plastovými kužely. Začátek akce je v 9 hodin.

Autor: Redakce

5.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie i nadále pátrá po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo bylo nalezeno  v pátek odpoledne v centru Jičína v jedné z podzemních vodních nádrží.
3

Stalo se o víkendu: Vražda v parku? Kriminalisté pátrají po totožnosti muže

Petr Cvikýř dorazil do božanovského okrsku jen pár chvil  před vypršením volebního času. Vhodil svůj hlas do volební urny  pak hned došlo n sčítání hlasů.
3

Svůj hlas vložil do obálky jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

„Potřebujeme srdíčkáře," říká Havlíček. Ale kde je sehnat?

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Není čas změnit předsezonní plány? Fotbalový Hradec je v průměru druhé ligy, o útoku na návrat mezi českou elitu nejde mluvit.

Vyhrálo ANO. Máme celkem jedenáct poslanců

Královéhradecko, Rychnovsko - ANO první ve všech okresech. V Královéhradeckém kraji drtivě zvítězilo hnutí ANO. Na úkor jeho nových poslanců i nováčků z České pirátské strany a SPD tratila v kraji ČSSD, TOP 09 i komunisté. Voliči v našem regionu opět patří svou volební účastí k nejaktivnějším v zemi.

Petrovičky sice nemají obchod, zato jsou tu dva obecní úřady

Královéhradecko, Jičínsko - Jedna z nejmenších obcí na Jičínsku - Petrovičky - má pouze 43 obyvatel, z nich je 36 voličů. Při prezidentských volbách už prý volební komise zasedne v novém obecním úřadě, který je před kolaudací. Stará miniaturní radnice zřejmě půjde k zemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT