Letošní přehlídka bude podle pořadatelů mimořádně atraktivní a to jak pro mladou generaci, tak i pro ty starší, kteří například pamatují vojenskou prezenční službu.

Mezi největší lákadla určitě bude patřit přehlídka techniky Armády ČR, kterou disponují naši vojáci na zahraničních misích. Zatím se vše vyvíjí tak, že by se v Dobrušce poprvé mohl představit obrněný transportér Pandur, obrněné vozidlo Dingo a jeřáb Tatra 815. Přislíbeno je i speciální vozidlo OT 64 ve zdravotním provedení a  přelet letecké techniky.

Obdivovatelé miniatur zase najdou svůj ráj ve Společenském centru – Kině 70, kde se uskuteční výstava plastikových modelů vojenských letadel, lodí, vozidel a vlaků, doplněná výstavou ručních zbraní, které nejsou běžně k vidění.

Navíc zde armáda představí také zbrusu nové zbraně, které doplňují její výbavu.
Malí i velcí návštěvníci budou mít možnost přímo před očima obdivovat radiem řízené modely pozemní techniky, prohlédnout si zblízka odstřelovače a pyrotechnika,  či opět po roce shlédnout exhibiční vystoupení příslušníků  posádkového velitelství Praha se zbraněmi.

Chybět by neměl ani seskok parašutistů.Připravena je také řada novinek. Jednou z nich je účast příslušníků Veterinární základny Grabštejn se speciálně vycvičenými armádními psy.

Své vybavení a umění předvedou i policisté, celníci, zdravotní záchranáři anebo členové Horské služby.
Požární útok si připravili i nejmenší hasiči z přípravky SDH Záhornice.

Připraven však bude také bohatý doprovodný program, v němž se kromě jednotlivých složek představí mažoretky Tyrkys ze ZŠ Dobruška Františka Kupky, děti z tanečního souboru „Melounci"  z Domu dětí a mládeže Dobruška anebo odpoledne zahraje dechová hudba Valánečka.

Po celý den je vstup na akci zdarma a u stánku najdou návštěvníci i výběr občerstvení

Soutěžte s Deníkem 
a vyhrajte zajímavé ceny

Stejně jako v loňském roce, tak i letos se na akci představí Rychnovský deník. Byť Mezinárodní den dětí připadá na prvního června, my jsme se rozhodli, že děti obdarujeme i s týdenním zpožděním.
Co pro to musíte udělat?
Stačí jen jediné!
Koupit si buď ve čtvrtek nebo v pátek Rychnovský deník, vyplnit soutěžní kupon a správně odpovědět na soutěžní otázku, která v něm bude uvedena.
Poté už postačí jen dorazit k našemu stánku a do připraveného boxu kupon vložit. Výherce budeme losovat a vyhlásíme ještě týž den, a to ve 13 hodin na pódiu na náměstí.
A co můžete vyhrát?
Pětice vylosovaných obdrží dárkové balíčky od našich sponzorů a k tomu:
Páté místo – poukaz na modrý okruh do Lanového parku v Deštném v O. h.
Čtvrté místo – Sportovní batoh a kšiltovka.
Třetí místo – Společenská hra, která procvičí i angličtinu.
Druhé místo – Ochranná helma na kolo či brusle a triko.
První místo – Skateboard a sada chráničů.

Partnery soutěže jsou:
Ledal s. r. o., Dobruška, SOMPIO, specializovaný maloobchod papírnictví, knihy, hračky, Dobruška, EGES CZ s. r. o., Dobruška, HEJDUK SPORT s. r. o., Hradec Králové, Lanový park Deštné, Deštné v O. h.