Město by z toho profitovalo tím, že by část parkovacích míst (70) sloužilo buď pro návštěvníky města, nebo pro obyvatele přilehlého sídliště, které se již dlouhodobě potýká s velkým nedostatkem parkovacích ploch. O budoucnosti plánu společnosti Importal by mělo být jasněji během 14 dnů, kdy bude vedení města rozhodovat o tom, jakým způsobem společnosti vyjdou vstříc v rámci potřebného pozemku. „Stále máme zájem o tento projekt, který by měl být pro město velice prospěšný. Nyní řešíme, jak se se společností domluvíme na pozemku. Ten prodávat nechceme, ale chceme jí nabídnout režim, který nám umožňuje občanský zákoník, tedy právo stavby,“ uvedla náměstkyně hradeckého primátora Romana Lišková s tím, že právě právo stavby by mělo být výhodné pro obě strany. Město bude dál pozemek vlastnit a společnost Importal do něj nebude muset investovat.

Podle náměstkyně primátora Romany Liškové se nyní řeší, jaká by měla být úplata za právo stavby. „Jasněji by mělo být 18. září, kdy tento návrh projde radou města. Pokud projde, tak se domnívám, že se s firmou Importal domluvíme. Pro obě strany je to opravdu výhodná nabídka,“ dodala Romana Lišková.

Stanovisko, zda by s plánem radnice souhlasila i firma Imprortal jsme chtěli znát i od garanta projektu garant projektu Dana Romportla. Do konce uzávěrky se nám jej však nepodařilo získat. Podle dřívějšího vyjádření to však vypadá, že by podmínka města nemusela být pro investora nepřekonatelnou překážkou. „Jedná se o unikátní projekt, který v naší zemi nemá obdoby. Naše zdravotnictví má vynikající systém ARO či JIP, ale s následnou péčí je to horší. Tam máme vakuum. I proto chceme toto vakuum vyplnit našim projektem,“ řekl nedávno zastupitelům garant projektu Dan Romportl s tím, že součástí sanatoria má být právě i parkovací dům se 175 parkovacími místy. Pokud se nakonec obě strany dohodnou, tak podle města je reálné, že by nov „multifunkční“ budova mohla stát do tří let.