Pavel Tacl, Letohrad:
I po dvaceti letech je bohužel vidět, že se nemění vůbec nic, je to ke zvracení. A je úplně jedno, kdo tam bude sedět. Ve chvíli, kdy tam přijdou ti studenti jako Sobotka ze sociální demokracie, půjde to stejně jako za Grosse, Špidly nebo Paroubka. Všichni přece skončili s nějakou aférou. O uklidňování bych ani nemluvil, lidem to už tak nějak nervy moc nerozhazuje.

Jan Neuman, Nemyčeves:
Myslím si, že demise premiéra Nečase nepomůže. Podle mě ne, už je to tam moc provázané s ODS a vůbec s celou vládou, a tak budou lidi nedůvěřiví. Zase na druhou stranu je pravdou, že veřejnost dost rychle zapomíná. Uvidíme.

Růžena Kovářová, Svitavy:
Myslím si, že demise premiéra už teď nepomůže k žádnému uklidnění situace. Možná bude ještě  větší nepořádek, než byl. Já už to nemůžu ani sledovat, protože  jsem z toho  úplně otrávená.

Růžena Tichá, Chrudim:
Demise vlády sice současnou situaci nejspíš aspoň částečně uklidní, ale nemůžu říci, že ji zlepší. Budeme si muset počkat na výsledek. Řada lidí, kteří jsou  v pozadí, beztak z politiky neodejde, budou se svých postů držet zuby nehty.

Jiří Polák, Náchod:
No, abych řekl pravdu, tak demise premiéra a jeho vlády k uklidnění situace určitě nepomůže. Myslím si, že se nejspíš jednalo o pouhou politickou slušnost. Premiér už tak velký tlak asi neustál a neobhájil, a proto odstoupil. Toto gesto a nestabilní politická situace nepřispějí ani k většímu klidu občanů, ani to není moc dobré pro zahraniční investory, kteří přinášejí do naší země peníze.

Petra Málková, Hradec Králové:
Moc se politikou nezabývám, ale myslím si, že je docela jedno, kdo tam nahoře sedí. Dění v naší republice moc neovlivní, jestli je u vesla Nečas nebo jiný premiér. Nejlepší by asi byla úřednická vláda než hned vypisovat mimořádné volby, když ty řádné mají být už příští rok. Brala bych asi také pokračování současné vlády, ovšem s jiným premiérem.

Anna Sakařová, Pardubice:
Myslím, že každá změna současného politického uskupení je pozitivní, i když třeba ve výsledku nijak nepomůže. Je to určitě lepší, než nedělat nic. Volby podle mě nic nezmění. Kdyby ano, tak už by to dávno fungovalo jinak. Nicméně je chvályhodné, že nakonec Petr Nečas odstoupil. Lidé teď na chvíli nejspíš nebudou na politiku tak naštvaní.

Barbora Čermáková, Častolovice:
Rozhodně si nemyslím, že pozatýkáním našich politických špiček a následnou demisí premiéra republiky  celá věc končí. Ba naopak, události posledních dní jsou podle mě jen začátkem něčeho většího a doufejme také lepšího, pouze pozitivního pro celé Česko. Jsme opět na začátku dlouhé cesty, kterou snad tentokrát zvládneme úspěšně dokončit.

Martin Svoboda, Trutnov:
Pokud se jedná jen o taková ta škatulata, škatulata, hejbejte se a zůstanou tam stejní lidé, asi se nic nezmění. Nové volby by možná byly nejlepší, ale těch peněz, co by to stálo. Teď po povodních jsou určitě potřeba jinde.