„Můj otec těsně před svou smrtí podepsal smlouvu s novým dodavatelem energie. Zdála se výhodná, ale nebylo to tak. Ještě teď, rok po jeho odchodu, situaci řeším," prozrazuje rozčileně Miroslav Polák z Rychnovska.

Své občany před podomními prodejci energií varuje nejedno město a obec. Jak už Rychnovský deník informoval, například v Rychnově, Solnici či Opočně dostali takoví obchodníci stopku.

Zákaz nechtěl

Starosta Opočna přitom opatření v podobě zákazů prý přijímá nerad. Osobní zkušenost právě s prodejci elektřiny ho však přiměla názor změnit.

„Zvonili u mě doma, oháněli se smlouvou, prý od mého dodavatele. Nakonec se ukázalo, že se jedná o úplně jinou společnost," prozrazuje.

A své obyvatele varoval před nedávnem i Vamberk ve svém zpravodaji.
Podle města mají obchodníci připraveny minimálně dva „fígle". Nabízí sice levnější nabídku než současný dodavatel, ale už zamlčí, že bude odběratel nucen zaplatit aktivační nebo jiný poplatek.

Ve skutečnosti tedy prodělá. Druhým fíglem je tvrzení, že současný dodavatel v místě končí a lidé musí přejít rychle k jinému.

Vamberk občanům vzkazuje, že je potřeba mít na paměti, že prodejci jsou školení a pracují podle předem vypracovaného scénáře.

Útočí na seniory

Podepisování jakýchkoli smluv by si měli všichni dobře rozmyslet. Město proto apeluje především na seniory.

Ti jsou obecně nejrizikovější skupinou a podvodníci se na ně často soustředí.