Prohledávali nejen lokalitu, ze které dvě mláďata utekla, ale i předpokládanou trasu, kudy se mohla pohybovat. Jednoho z klokánků nakonec strážníci objevili na vlakovém nádraží. "Museli použít speciální odchytové pomůcky, včetně narkotizační pušky," uvedl ředitel městské policie Radek Svoboda.

Klokan si podle jeho slov poranil při útěku ocas a musel se podrobit operaci u veterinářů ve Dvoře Králové nad Labem. Majitelka Lenka Jonešová vyjádřila strážníkům poděkování za spolupráci. "Doufáme, že se podaří odchytit i druhého klokana," napsala na sociální síť.

To se ovšem zatím skutečně nedaří. "Objevili jsme ho nad ránem ještě za tmy, když poskakoval po Polské ulici. Museli jsme zastavit dopravu. Polský kamioňák měl trochu šok, když viděl na silnici skákajícího klokana a říkal si, kam ho ta navigace dovedla," popisoval Radek Svoboda. Jenomže scénka jako z filmu neměla pozitivní konec. Strážníci ve tmě nechtěli použít narkotizační pušku, a tak na mládě hodili síť. Tu však zvíře roztrhlo a uteklo neznámo kam.

"Zatím nejsme úspěšní, lidé volají, že třeba klokana viděli, ale když ta hlídka přijede, je pryč. Děláme, co můžeme. Strážníci stále objíždějí ulicemi Polská, Náchodská, projíždějí Poříčím. Jsou na odchyt připraveni," uvedl Radek Svoboda. Použití narkotizační zbraně považuje ředitel Městské policie v Trutnově za nejhumánnější postup. Zvíře se uspí a nic neví. Strážníci jsou na odchyt toulavých a filantropních zvířat vyškoleni. "Už jsme odchytávali hady, vzácné ptáky, želvy, sovy, poštolky. Ale klokan je naše premiéra," dodal Svoboda.

Městská policie hraje tak trochu o čas. Klokan totiž není úplně neškodné zvíře. Jeho stylem obrany je, že může třeba prokopnout domnělému nepříteli břicho. Mládě je však podle všeho velmi plaché a lidí se bojí. "Pokud by ho někdo zahlédl, budeme rádi, když zavolá na linku 156 a informuje naše hlídky," dodal ředitel trutnovské Městské policie.