Na Pernštýnském náměstí  vyroste sportovní plocha o rozměrech 40 krát 20 metrů, včetně tribunky a osvětlení.

„Rozhodli jsme se vytvořit prostor pro prezentaci sportovních klubů a oddílů, které budou mít příležitost představit svoji sportovní nabídku doslova pod otevřeným nebem. Znovu se tak na vlastní oči budeme moci přesvědčit o tom, že se Pardubice po právu honosí přívlastkem město sportu," konstatoval náměstek pardubické primátorky  František Brendl.
Součástí podzimní části festivalu bude opět Zlatá přilba a Velká pardubická.

Část před slavným překážkovým dostihem, která se uskuteční 11. až 13. října, bude  ve  znamení tradičních součástí festivalu, jako jsou nejrůznější kulturní vystoupení, kočárový průvod, přehlídka historických vozidel, Dny medu, lampionový průvod či ohňostroj na Labi.

Zcela novou podobu však  bude mít týden před plochodrážní Zlatou přilbou. Unikátní sportovní přehlídka  potrvá od čtvrtka 26. do soboty  28. září. Přímo na Pernštýnském náměstí bude instalováno hřiště s in-line povrchem. Ten by měl být dostatečně kvalitní pro prezentaci  všech sportů, které se jinak provádějí pod střechou.
„Představit by se měly všechny populární a rozšířené, individuální i kolektivní  sporty a stejně tak i ty, které se teprve derou do podvědomí veřejnosti," vysvětlila Jana Fiedlerová z pardubického magistrátu.

Dojde i na noční sportovní akce

Hlavní program se bude konat přímo na Pernštýnském náměstí a záměrem organizátorů, kterými jsou město Pardubice a Kulturní centrum  Pardubice, je také uspořádat  atraktivní noční sportovní klání za umělého  osvětlení či utkání známých  osobností.

„Sportovní organizace a  kluby budou mít příležitost představit svou činnost ve vlastních nebo námi dodaných stáncích. Pro kluby by festival měl  být vhodným prostorem pro  zorganizování náborů nových  členů, prezentaci  sportovních úspěchů, případně uspořádání autogramiády úspěšných  hráčů nebo prodeje permanentek," konstatovala Jana Fiedlerová.
,,Pokud se kluby chtějí  sportovní části Městských  slavností zúčastnit, musí do  31. května odeslat vyplněnou  přihlášku. Součástí mohou  být i náměty a podněty, které  ovlivní podobu prezentací," uvedl Miroslav Janovský z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.

Přihlášku je možné získat a odeslat na e-mailovou adresu jana.fiedlerova@mmp.cz.