Řeklo by se snadné rozhodování, ale obec raději prostřednictvím ankety nechala prostor pro vyjádření všech obyvatel. Zájemce s příjmením, které  jeho kořeny posunuje na východ, ve své nabídce uváděl, že chce dům zrekonstruovat a udělat v něm restauraci a cukrárnu.  „Chtěli jsme znát názor lidí v obci a teprve poté se rozhodnout," potvrdil starosta Ladislav Michl. Většina obyvatel byla opatrná a měla pochybnosti, zda by tomu tak skutečně bylo.

„I když prodávající podmíní podpis smlouvy povinností kupujícího slib dodržet, vymahatelnost takového závazku je nulová," upozornil v anketě jeden z obyvatel. Ostatně i další názory byly spíše proti. „Cukrárna? No aby tady nevznikl spíše dům s červenou lucernou," neskrývali lidé obavy.

„Nakonec jsme na zastupitelstvu rozhodli, že se dům nebude prodávat ale ani bourat. Odhad nákladů byl 400 tisíc korun, avšak nejdřív chceme dokončit důležitější investice v obci," upřesnil starosta Dobrého Ladislav Michl.

V dalším volebním období už kandidovat nehodlá a tak by rád svému nástupci odevzdal čistý stůl s dokončenými záměry. „Co se týče domu čp. 105, bude už o něm muset rozhodnout nové zastupitelstvo," poznamenal starosta.

Anketa však dopadla celkem jasně. Pro jeho prodej bylo 136 z 611 oslovených. Proti 187.