Milý hokejoví funkcionáři,
jsem matka mladého hokejisty a od malička miluji hokej. Když byly synovi 4 roky, začali jsme ho vodit na „zimák" učit bruslit. Začal hrát hokej. Ani on, ani my jsme nepotřebovali marketingovou podporu „Pojď hrát hokej!", bavilo nás to. Dnes je mu 12 let. Co se dělo během té doby Vám jistě nemusím vyprávět. „Hokejoví rodiče" znají hodiny strávené na „zimáku", vysvětlování proč respektovat trenéra, proč je potřeba trénovat, podporovat děti, i když se právě nedaří, vychovávat je k fair play, smyslu pro team atd… a také podporovat sourozence těchto malých hokejistů, kteří se věnují jiným koníčkům a je potřeba najít čas i pro jejich podporu.

Na podzim 2014 jsme se rozhodli, že pojedeme celá rodina na MS v hokeji 2015. Když jsme zjistili kolik budou stát vstupenky, začali jsme váhat, ovšem hokejová láska zvítězila. Na „zimáku" trenér nabídl, že uděláme výlet a pojedeme autobusem, že se pokusí zajistit lístky přes Český svaz ledního hokeje (ČSLH). Neuspěl a samozřejmě ani my, když jsme chtěli objednat 4.11 vstupenky on-line (chodíme totiž do práce a nemáme placené agenty na nákup lístků).

Troufám si říct, že pro malé, větší i dospělé hokejisty, pro jejich rodiče a především pro trenéry, kteří pro hokej žijí, by bylo velkou odměnou „být u toho". Nechtěli jsme vstupenky zdarma, chtěli jsme tam být !
Nejsem organizačně zdatná a nechci být „po válce generálem", ale proč ČSLH jako organizátor mistrovství světa neoslovil hokejové kluby, jestli mají zájem o lístky pro registrované členy a trenéry (případně další fanoušky) anebo alespoň nenabídl pár kusů vstupenek, které by trenéři rozdali mezi hokejisty a lidi okolo hokeje, kteří si to nejvíc zaslouží.
Chápu Vás dobře? Penízky jsou v suchu, bez práce a velmi brzy. Víte, moje babička říkala: "horší je když se nechce, než když se nemůže…".
Nenechte se mýlit, lístky na MS jsou v podstatě záležitost podružná. Najednou si uvědomuji, jak slyším rodiče, kteří jezdí na výběry s dětmi, o nezájmu zúčastněných příslušných, kteří se „starají" o mládež… Vzpomínám, když před dvěma lety vyhráli starší žáci titul Přeborníka Pardubického kraje a trenér na poslední chvíli musel požádat pana starostu, aby předal medaile, protože funkcionáři ač slíbili, neměli čas přijet… A mohli bychom pokračovat.

Vím, že nic nezměním, ale považuji za povinnost Vám toto sdělit. Vážím si totiž práce našich trenérů, kteří hokejem žijí a vážím si i kluků, kteří hokejem získávají mnohem víc než „hokejový um", získávají důležité morální vlastnosti pro život, což je pro mě osobně důležitější než „hokejová kariéra"!!! Zkuste se do mladých hokejistů chvilku vcítit a přemýšlet… Opravdu si myslíte, že taková reklamní kampaň spasí český hokej? Myslím, že musíme začít z jiného konce, který ani nemusí mnoho stát.

Za rodiče mladých hokejistů
Jana Boštíková, Polička