Do Orlických hor táhnou v létě především ideální podmínky pro cyklistiku a také nové adrenalinové zážitky. „Obsazenost na začátek prázdnin máme docela dobrou. Zpočátku to jsou jen víkendy, ale od půlky července začínají týdenní pobyty. Rezervace máme už i na srpen, který u nás bývá lepší," zhodnotila Šárka Hejduková z penzionu v Deštném.

Podle jejích slov využívají lidé všech adrenalinových aktivit, které horské středisko nabízí. Výrazný podíl kolařů pak nikoho nepřekvapí. Většinou se jedná o mladé páry nebo rodiny s dětmi.

Jdou za atmosférou

Chatu na samém hřebenu Orlických hor vyhledává jiný druh klientely. „Jezdí k nám především lidé, kteří nepotřebují takový komfort. Ten jim vynahradí atmosféra místa a nádherné výhledy. Díky tomu se nám lidé vracejí," řekl Karel Horák z chaty na Šerlichu s tím, že většina kapacit je zatím stále ještě volná, ale i zde spoléhají hlavně na srpen.

Jiné je to ve východní části Orlických hor. „Červenec bývá lepší. Na něj již máme obsazené všechny víkendy. K nám jezdí především cyklisté všech věkových kategorií," uvedl Kamil Pešek z hotelu v centru Rokytnice.

Zimě se nevyrovná

Přestože červencovou obsazenost si pochvaluje i Michal Pašta z Říček, dodává, že volné místo se u něj rozhodně ještě najít dá. „Většina pobytů jsou takové prodloužené víkendy. Nejvíce vytížení jsme asi od poloviny července do poloviny srpna. S jarními prázdninami se to ale nedá srovnávat," řekl provozovatel jednoho z hotelů v Říčkách. Ten je totiž vzhledem k blízkosti tamního skicentra atraktivní především pro lyžaře a snowboardisty.