„Opraví se silnice, včetně dopravního značení, odvodňovacích kanálů a dalšího příslušenství," říká Otakar Ruml, náměstek hejtmana.

Hotovo by mělo být na podzim letošního roku.

Podle předsedy Komise místní samosprávy ve Slatině Pavla Tobiáška jde však jen o polovičaté řešení. „Podle mých zpráv bude opraven jen průtah Slatinou, a to je málo," řekl již před časem předseda.

Spolu se svými kolegy usiluje o to, aby byla silnice směrem na Orlické hory zrekonstruovaná, na to by však byla potřeba částka daleko vyšší – 60 milionů korun.

„Na tyto peníze je dokonce vypracovaná projektová dokumentace. Potřebujeme, aby byla silnice předělána od vajíčkárny až na konec obce," řekl Pavel Tobiášek. Podle plánů kraje dostane silnice nový asfaltový povrch, součástí prací bude i odvodnění. Město by mělo přidat chodníky a osvětlení.

Slalom mezi výtluky. Náš národní sport

Poznámka Jitky Hodasové:

Jaro už za chvíli zaklepe na dveře a silničáři dostanou svoji obvyklou každoroční sodu od médií. Výtluky na silnicích po mrazivých dnech otevřou své chřtány a spolykají  finance motoristů za  opravy zničených aut.

S radostí slyším, že se kraj chystá opravit jeden z hradeckých tankodromů směrem na Slatinu…nicméně stejně je to málo, jak podle místních v tomto případě, tak v řadě dalších. O tom, že výmoly jsou skutečně něco jako naše národní tradice, svědčí i oblíbenost stejnojmenného internetového portálu, kde se vybírá nejhorší díra, ale i nejaktivnější a nejpomalejší kraj. Správci webu dávají silničářům fóra až do léta, i oni rozumí tomu, že  se české silnice nemohou narovnat pár týdnů po jarním oteplení středoevropského vzduchu. Pak už ale stav českých silnic budou nemilosrdně hodnotit desetitisíce výmolářů. Nejsem nijak zvlášť nepřejícná, ale asi by se mi líbilo, kdyby se provozovatelům webu přestalo dařit a já tak nemusela jezdit na silnicích slalom.