Podle něj by pro ně nové ceny byly likvidační a v Opočně jim vyšli vstříc. A to nejen cenou, ale také časovými možnostmi.

„Při lajnování stadionu a malování curlingových kruhů na ledovou plochu nám pomáhali dokonce sami hokejisté," podotýká trenér.

To se uskutečnilo v pátek 4. října v noci. „Pro nás to nebylo nic neobvyklého a čáry, které potřebujeme pro lední hokej, jsme měli rychle hotové. S potřebami curlingu to bylo samozřejmě horší, protože s tím nikdo u nás dosud žádné zkušenosti neměl. Pokud mám správné informace, dokončilo se lajnování pro potřeby curlingu kolem třetí hodiny ranní," poznamenává organizační pracovník opočenského hokejového klubu Daniel Trubač.

Podle něj nový sport dění na stadionu oživí a s tréninky hokejistů se ho podařilo sladit.

„Náš hokejový oddíl samozřejmě o curlingu věděl velice málo, a tak jsme veškeré přípravy nechali na panu Hubálkovi. Předem jsme se jasně domluvili, že tréninky curlingu nesmí kolidovat s tréninky hokejovými a rozlosovanými zápasy," vypráví Daniel Trubač.

Na tréninku si zkusili „zametání"

Přesun do menšího města by podle trenéra Václava Hubálka neměl tým ohrozit. Členská základna by se tedy tenčit neměla a nových zájemců spíše přibude.

„Díky tomu, že je Opočno malé město, se o této aktivitě dozví více lidí a zájem spíš poroste," odhaduje.
To se koneckonců ukázalo i při sobotních otevřených trénincích na stadionu. Přijít na ně mohl kdokoli – děti, dospělí i důchodci.

„První trénink navštívilo zhruba deset lidí, druhý asi patnáct zájemců," prozrazuje Václav Hubálek.

Podle něj je ideální věk na hraní curlingu někde mezi devíti lety až důchodem.

„Nezáleží na tom, kolik vám je let, s curlingem můžete začít v každém věku. Curlerů je v Česku kolem pětistovky, takže se můžete rychle a snadno dostat mezi naprostou špičku," vzkazuje tajemnice klubu Lucie Hubálková.

Podle ní se tento sport naučí každý – stačí jen trpělivost a nadšení  a zbytek se dá natrénovat.

Sport pro děti, mladé i seniory

„V Kanadě je tento sport nejvíce rozšířen především mezi seniory, kteří se po večerech místo karet kloužou po ledě. A zvládne-li curling babička o holi, zvládnou ho všichni," poznamenává.