„To, co jsem tady viděl za ty čtyři dny, to se snad ani nedá popsat. To nejsou lidi, to jsou prasata," nebere si dále servítky Jan Baláž, který na vlastní oči viděl, jak několik návštěvníků nakálelo do stanů, které pak lehly popelem.

Procházet se v těchto dnech po areálu letiště, kde o víkendu skončil festival Hip Hop Kemp, je přinejmenším o zdraví. Nejenom, že se nad místy, kde po čtyři dny živořili jeho návštěvníci vznáší nechutný smrad moče, výkalů a zkažených potravin, ale i pod nánosy nepořádku jen těžko člověk zahlédne trávu. „Už jsem toho viděl hodně, ale tohle předčilo všechna má očekávání," říká provozovatel Festivalparku Jan Baláž 
s dodatkem, že neví, jak to promotér festivalu Radek Maliník zvládne uklidit tak, aby neporušil smlouvu, která s čistým areálem počítá 24. srpna. „Nevím, co se vám nelíbí. Je to klasický nepořádek jako každý rok. Nebojte se, dnes (v úterý), bude osmdesát procent uklizeno. Na druhou stranu se divím, že vás zajímá nepořádek, ale nezajímá vás, kolik tu bylo zahraničních hvězd," odbyl nás odpovědí Radek Maliník.