Diskriminaci spatřuje v tom, že od kraje nedostala takzvaný vyrovnávací příspěvek za poskytování veřejné služby ve zdravotnictví. Informoval o tom  ředitel vrchlabské nemocnice a senátor Vladimír Dryml.

Nemocnice na rok 2012 požadovala od kraje deset milionů korun, zastupitelé však uvolnění peněz neschválili. Neposkytnutí příspěvku na zajištění neodkladné akutní péče je podle nemocnice v rozporu s právem Evropské unie a návratem k totalitě.

„Jednání kraje poškozuje plošně všechny občany Vrchlabska, zaměstnance automobilky Škoda ve Vrchlabí i návštěvníky Krkonoš," uvedl Dryml. Dodal, že nemocnice požádá orgány EU o prodloužení pozastavení čerpání peněz pro Regionální operační program Severovýchod, a to kvůli možné úmyslné diskriminaci soukromého podnikatelského subjektu a kvůli postupu, jenž je údajně v rozporu s evropským právem.

Dryml také uvedl, že požádá orgány činné v trestním řízení, aby důkladně prošetřily působení hejtmana Královéhradeckého kraje v čele Zdravotnického holdingu a hospodaření ztrátových nemocnic Náchod a Rychnov nad Kněžnou i zásobování těchto nemocnic zdravotnickým materiálem.