OSTAŠ POJEDE I V ZÁŘÍ
Polepší si cestující na Broumovsku, kam Královéhradecký kraj objednal více spojů. Spěšné vlaky Ostaš mezi Náchodem a Adršpachem, které měly jezdit jen do konce srpna, pojedou i v září, sobotní spěšné vlaky mezi Náchodem a Broumovem, jejichž provoz měl skončit 28. srpna, budou jezdit celoročně.
Dopolední spěšný vlak navíc pojede v úseku Teplice nad Metují a Náchod až do konce srpna i v pracovní dny a z Náchoda bude pokračovat jako osobní vlak do Starkoče s přípojem do Hradce Králové.
Změny se dotknou i nočního spěšného vlaku s příjezdem ve 23:42 do Meziměstí, který nově pojede až do Broumova. „Zajistí tak pozdně večerní spojení v pátek a sobotu," sdělil mluvčí. Večerní osobní vlak z Náchoda do Meziměstí nově pojede i v neděli.


ZMĚNY NA DESÍTCE TRATÍ
Větší počet změn čeká cestující v Pardubickém kraji. „Na řadě tratí dojde k menším změnám, jejichž smyslem je zlepšení návazností či lepší časové polohy školních vlaků," upozornil Petr Šťáhlavský.
Například studenti dojíždějící na střední školy do Holic budou moci nově jet z Pardubic bez přestupu a v pozdějším čase. Ve dnech školního vyučování pojede vlak v 7.09 hodin z Pardubic.
Změní se také čas odjezdu školního vlaku z Chocně do Vysokého Mýta – nově vyjede už v 7.36 hodin.

NĚKDE VLAKY NEPOJEDOU
Na základě požadavku lidí dojíždějících do Přelouče na šestou hodinu ranní zastaví osobní vlak na zastávkách Pardubice-Svítkov a Pardubice-Opočínek a z Pardubic pojede už v 5.37 hodin. Mírně zrychlí spoje na trati z Ústí nad Orlicí do Štítů.
Naopak v úseku mezi Holicemi a Borohrádkem v červenci a srpnu žádné vlaky nepojedou. Spoje tu opět vyjedou od 1. září.
Polední vlak z Pardubic o letních prázdninách nepojede v pracovní dny do Slatiňan, ale jen do Chrudimi. Vlak z Pardubic do Chrudimi, který vyjíždí ve 13.59 hodin, o prázdninách nepojede vůbec.
Cestující by si měli ověřit i odjezdy dalších spojů, protože změn je celá řada. Upraveny byly také jízdní řády na tratích Česká Třebová – Dzbel, Přelouč – Prachovice, Pardubice – Havlíčkův Brod, Česká Třebová – Brno a Svitavy – Žďárec u Skutče.
„S ohledem na plánované výluky dojde ke změně trasy historického vlaku Králický Sněžník. Ten bude jezdit každou sobotu od 2. července do 17. září po trase Česká Třebová – Červený Potok a zpět," uvedl Petr Šťáhlavský.