Když končil v deváté třídě, uvažoval ještě o dalších třech školách, mimo jiné i o učilišti. Nakonec ale chtěl mít maturitu. To aby si neuzavřel možnost jít případně studovat ještě na vysokou.

„Ve škole mě to opravdu baví. Samozřejmě ne úplně všechno, některé předměty jako český jazyk či dějepis bych nejraději vynechal, ale jinak jsem spokojený," říká Petr, kterého asi nejvíc baví praxe.

Ta je podle něho rozhodně tím nejoblíbenějším předmětem. Kdo by se také divil. Pro zručné kluky je jistě lepší, když na něčem mohou ručně pracovat, než když sedí v lavici a píší si poznámky.

Získá zkušenosti

„Také tak můžu získat nějaké zkušenosti, které se mi pak jednou v zaměstnání budou hodit," tvrdí Petr, který si mezi spolužáky našel i dost kamarádů. Do školy se těší i kvůli tomu, že si s klukama pokecají a proberou, co je nového.

„Možná to bude znít, že jsem šprt, což určitě není pravda, ale o všech prázdninách jsem opravdu rád, když se zase můžu vrátit do školy za spolužáky. Jednoduše mě to mezi nimi baví," vysvětlil Petr.

Přestože má do maturity ještě čas, už nyní tak trochu přemýšlí o další budoucností.  Jasno však ještě nemá. Na jednu stranu ho láká získat titul inženýra, na druhou stranu by už si rád vydělával své vlastní peníze a odpoutal se od rodičů.

„Naštěstí mám ještě  čas, tak to zatím nechám uležet," řekl Petr, mezi jehož koníčky patří hlavně počítač. „Baví mě tvořit webové stránky i rád hraji hry," dodává.