„Přestavbu MKS zahájíme v příštím roce, trvat bude přibližně rok a půl, provoz kulturního střediska bude zachován zřejmě do června, “ přibližuje investici za sto milionů bez DPH místostarosta Pavel Bouchner.

„Na dotovaných investicích je rozpočtováno 179 milionů, které jsou kryty příjmy. V reálu budou investice poloviční a budeme je přesouvat na další roky. Klíčové je, že máme našetřeno padesát milionů pro MKS,“ doplňuje Bouchnera starosta Josef Cogan.

Kancelář MKS se má stěhovat do bývalého hotelu Centrál, pořady se přesunou do kina, novopackých sklepů, auly gymnázia.

Revitalizaci kulturního domu pořídí město bez dotace z vlastních zdrojů. Město je podle starosty ve slušné finanční kondici, přesto předpokládá, že v roce 2020 bude čerpat částečný úvěr. „Bude to dvacet nebo třicet milionů, zatím nevíme,“ krčí rameny Cogan.

Významnou událostí pro Novopacké je přestavba autobusového terminálu. Ta je rozdělena na dvě etapy, radnice teprve v listopadu obdržela potvrzení o přidělení dotace ve výši 45 milionů. Celkové náklady se odhadují na šedesát milionů. Do konce října roku 2020 má být terminál hotov.

Ale jsou i další akce, do kterých by se radnice chtěla pustit. Budování nízkoprahového centra musí začít v příštím roce kvůli přestavbě tělocvičny. Stát bude 17,5 milionů. „Počítáme i s tím, že dvacet milionů v příštím roce uvolníme na průběžné financování přestavby kláštera. Máme kryté náklady na nízkoprahové centrum, deset milionů na dům dětí a mládeže,“ rekapituluje packý starosta.

Další investicí je rekonstrukce Lomnické ulice, do kasy by měly naopak plynout peníze z prodej pozemku pro Kaufland (18 milionů).

„Investiční rozsah je bezprecedentní v historii města,“ usmívá se starosta.