Přestože ten největší stavební boom je už asi za námi, ještě stále se spousta „odvážlivců" ke stavbě vlastního domu odhodlá. Příkladem může být i lokalita na Sibiři v Rychnově nad Kněžnou, kde díky stavbě nového kanalizačního sběrače bude moci „vyrůst" hned několik desítek nových domů.


„Já jsem ve své funkci teprve krátce, ale řekl bych, že už se v Rychnově moc nestaví. Několik let už situace stagnuje. Ale kvituji to, že se Sibiř bude zastavovat. Podle mých informací je tam už dost zájemců," uvedl Milan Bělka, vedoucí odboru správy nemovitostí.


To, že je o bydlení v Rychnově zájem, potvrzuje i Luboš Doležal z jedné z místních realitních kanceláří. Ten přiznává, že nejoblíbenější lokality jsou hlavně v blízkosti centra, například ulice Na Trávníku. Ti mladší prý zase vyhledávají například ulici Mírová.


„Tam se prodává nejvíce nemovitostí. Ostatní byty, které nejsou v tak zajímavých oblastech, zůstávají v nabídce déle. Čím blíže k centru, tím lépe se prodávají, ale samozřejmě i za vyšší peníze," vysvětlil Luboš Doležal s tím, že průměrná doba, po jakou nemovitost zůstává v nabídce, je do tří měsíců.
Podle něho jsou právě byty a domy v Rychnově nejdražší v okrese, což je i kvůli poměrně vysoké zaměstnanosti. Samozřejmě je ale nutné brát v potaz i to, že se jedná o okresní město.


U domů se pak oblíbené lokality moc určit nedají, protože ve městě jich moc na prodej nebývá.


„Jen pro představu, nyní jich je v nabídce čtrnáct, a to ještě nemusí být všechny přímo ve městě, ale i v jeho okolí. Když se podívám na byty, tak těch je dvanáct, což je třeba oproti Týništi dost málo. Tam se jich nabízí čtyřicet osm," dodal Luboš Doležal.

Které lokality Rychnova nejvíc lákají?

• nejoblíbenější je jednoznačně blízkost centra, za kterou se musí připlatit

• další z vyhledávaných oblastí ulice Na Trávníku

• mladé lidi láká ulice Mírová

• u domů je není možné určit, protože se jich prodává jenom málo