Kde se nápad s uspořádáním benefice zrodil?
Nápad přišel bezprostředně po odvysílání zpráv o této pohromě v televizních zprávách. Původně jsem chtěla uspořádat pouze materiální sbírku. Zasedla jsem proto k internetu a zjišťovala podrobnosti k uspořádání této akce. Druhý den mě ale napadlo uspořádat benefiční koncert. Rozhodla jsem se tedy obvolat pár známých a společně se začal rodit plán.

Proč zrovna Rudník? Postiženo bylo více obcí?
Při rozhodování o místě, kterému věnujeme svou pomoc, hrála velkou roli vzdálenost od místa konání koncertu. Přes internet se ke mně dostali fotky od lidí, kteří dokumentovali situaci v jejich městech. Když jsem uviděla, jakou pohromu voda napáchala právě v Rudníku, neváhala jsem.

Zažila jste vy osobně nebo někdo z blízkých povodeň a odstraňování následků?
Jelikož se část našeho města nachází v záplavové oblasti, měla jsem pár zkušeností s tím, jak vypadají povodně, ovšem nikdy ne v takovém měřítku. Osobně jsem se tedy podílela pouze s úklidem zaplaveného sklepa.

Co říká na váš nápad starosta Rudníku, ví o tom? A jak chcete peníze předat a komu přesně?
Když nápad měl už plnější rysy, zavolala jsem na Městský úřad Rudník, kde mi tehdy vzal telefon místostarosta. S tímto nápadem jsem se mu svěřila a on ho velice přívětivě přijal. Veškerá komunikace tedy probíhala s ním, jelikož starosta byl v té době velmi zaneprázdněn. Tento plán mu samozřejmě sdělil. V tomto týdnu budeme dojednávat podrobnosti.
Peníze budou zaslány bankovním převodem, ale mám v plánu se s panem starostou i místostarostou po této akci sejít v Rudníku.

Podpoří vás i nějaké známé tváře?
Dlouho jsem přemýšlela koho oslovit a požádat ho o pomoc na této akci. Svou účast nám přislíbil Depres, velmi šikovný rychnovský rapper, který debutoval se svou deskou potenciál v roce 2011. Dále rapper Renne Dang a krásná zpěvačka Sharlota. Ti také budou tento koncert zahajovat. Poté se můžete těšit na Lívii Kuchařovou, absolventku hudební konzervatoře a účastnici televizní soutěže Československo má talent. Zlatým hřebem večera pak bude Jaroslav Smejkal, finalista SUPERSTAR 2013.

Kdo na akci vystoupí a jak je to s jejich honorářem?
Všichni výše jmenovaní souhlasili s tím, že tuto akci podpoří bez nároku na honorář, za což bych jim touto cestou chtěla velmi poděkovat.

Jak je možné přispět?
Přispět je možné třemi způsoby. Buď přijít na tuto akci a zaplatit vstupné 100 korun. Kompletní výtěžek ze vstupného pak poputuje obci Rudník. Nebo nám lidé či firmy mohou věnovat dárky do soutěže o ceny, která bude tento večer probíhat. Lidé na akci si pak budou moci zakoupit soutěžní lístek, kde rovnou zjistí, zda vyhráli. Výtěžek z této soutěže bude také připsán Rudníku. A třetí variantou je možnost zaslat příspěvek na účet 78-8928870237/0100.