VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na více než 500 školáků čekají jejich netlektoři

Královéhradecký kraj – Prázdniny zanedlouho vystřídá nový školní rok. Přibližně pět set dětí z pátých až devátých tříd ze šesti škol v kraji se může těšit na další kontakty s „netlektory."

16.8.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Takové slovo v žádném slovníku nenajdete, alespoň zatím. Přišly s ním asi vůbec poprvé děti samy.

Netlektoři jsou skuteční lidé z masa a kostí. Od lektorů běžných je odlišuje to, že pracují ze svého domova na druhé straně světa, do třídy jsou připojeni přes internet a s dětmi si během hodin angličtiny povídají prostřednictvím obrazovky počítače. Vše probíhá v rámci unikátního pilotního projektu Online lektorství angličtiny pro základní školy, který byl podpořen z Evropského sociálního fondu a jinde v Česku zatím nemá obdoby.

Do projektu se zapojily děti ze ZŠ Nechanice, ZŠ Chlumec nad Cidlinou, ZŠ Jičín, ZŠ Mandysova, Štefcova a Habrmanova v Hradci Králové.

Žáci dostali v závěru školního roku možnost projekt zhodnotit.  „Komunikace s cizinci je pro žáky podle mě větším osvěžením mozku než to jak sedíme v lavicích a většina z nás nic nedělá. Tím,  že nás je méně, se víc dostaneme ke slovu,"  řekla Monika.

V čem konkrétně jste se zlepšili? „Naučila jsem se komunikovat s lidmi z jiného kontinentu," říká Barbora. „Už se tolik nestydím mluvit cizím jazykem," pochvaluje si Jana. „Přestávám se bát mluvit s cizinci, získávám sebedůvěru,"  hodnotí Karolína.

Co  si z hodin  žáci odnesli? „Dobrou náladu a příjemný pocit,"  odpovídá Pavel. „Po této zkušenosti bych ráda studovala angličtinu i nadále,"  svěřuje se se svým záměrem Jana.

Kateřina vzkazuje: „Tento projekt se  velice vydařil a přála bych si v něm pokračovat i v budoucnosti. Moc  děkuji, že jsem se ho mohla zúčastnit a v dalším roce na shledanou."

Jiné otázky umožnily názory žáků zpracovat i statisticky. Například zavést online lektorství do výuky i na ostatních základních školách třiapadesát  procent žáků určitě doporučuje, jedenatřicet procent zvolilo možnost „asi ano", třináct  procent by to udělalo možná. Těch kteří soudí, že zavádění online lektorství by bylo zbytečné, jsou pouhá tři procenta.

Na otázky odpovídali také  rodičů. Reakce přišla ze 119 domácností a rodiče se téměř bez výjimky shodli, že jsou rádi že jejich děti byly do projektu zařazeny. Třiasedmdesát procent rodičů je rádo „velmi."

A kdo se na projektu podílí? Realizuje ho  společnost Open-IT cz a Univerzita Hradec Králové.   (dz)

Autor: Redakce

16.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

NOVÝ DOPRAVNÍ TERMINÁL postaví hned vedle vlakového nádraží. Co bude se stávajícím nevyhovujícím autobusovým nádražím, které stojí jen o pár metrů vedle je zatím ve hvězdách.

Bagr už hrábl do země, terminál pro autobusy bude příští rok

Březhradští se odvolali proti nebezpečné čističce

Hradec Králové - Spolek Zdravý a bezpečný Březhrad se odvolal proti povolení k provozu chemické čistírny odpadních vod v areálu bývalé březhradské Salmy.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Rybám uškodili predátoři a tuhá zima. Bude jich méně

Královéhradecko - Rybníky postupně vydávají svá šupinatá bohatství. Výlovy jsou v plném proudu a rybáři postupně hodnotí výsledky. Na ty závěrečné je ještě brzy, ale už teď je zřejmé, že se někde na celkovém množství ryb podepsala tuhá zima. Škodili také predátoři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení