Zřejmě k pokusu o sebevraždu došlo ve čtvrtek po jedendvacáté hodině v centru Pardubic. Na třídě Míru se pokusil pořezat muž.

Podle informací z místa se muž do svého činu pustil na záchodechrestaurace McDonalds. Měl si způsobit lehká řezná zranění. Krvácející se poté vydal směrem k Zelené bráně. "Mělo se jednat o cizince, který se dle dostupných informací zřejmě pokusil spíše o demonstrativní sebevraždu. Použít k tomu měl žiletku. Jeho zranění nebyla zvlášť závažná, v tuto chvíli je ošetřován v nemocnici," uvedla mluvčí pardubické policie Jana Drtinová¨.

Pořezaný krvácející muž došel pouze na roh Sladkovského ulice. Tam se jej ujali svědci a jedna z pracovnic McDonaldu, která muže odvedla zpět k restauraci a provizorně jej ošetřila. Odtud jej převezla záchranná služba do Pardubické nemocnice. Na místo vyjeli také profesionální hasiči a pracovníci Služeb města Pardubic. Za mužem totiž zůstala krvavá stopa v délce několika desítek metrů, která představovala možné zdravotní riziko. Dlažbu tak bylo potřeba co nejrychleji omýt.