ČervenKoncert v rámci Poláčkova léta 
25. 6.  L. Janeček a Vaculová
30. 6. L. Vítková a J. Přibyl – operní árie
Červenec Koncert v rámci Poláčkova léta
5. 7. J. Kaulfers a Guitar Arte Trio
Srpen17. 8. vernisáž výstavy mladí výtv. umělci
31. 8. slavnostní koncert laureátů
 houslové soutěže Fr. Muziky v Nové Pace
Říjen12. 10. posvícenská mše
26. 10.vernisáž výstavy amat. výtv. umělců
Listopad30. 11. vernisáž výstavy betlémů 
ze sbírky J. Haldové a místních občanů
Prosinec28. 12. Punčový koncert

„Chystáme několik koncertů a také výstavy," prozrazuje majitelka zámku Soňa Klímová.
Galerie zůstane otevřená přes celé léto a k vidění v ní budou fotografie Vlastimila Dohnálka. „Na říjen plánujeme spolu s městským úřadem výstavu amatérských fotografů regionu," popisuje.

Od výtvarna 
k hudebníkům

Na 18. srpna je navíc naplánovaná vernisáž umělců navazujících na výtvarnou skupinu Mánes.
„Podle mého názoru bude mít celorepublikový význam," podotýká majitelka zámku. Lovecký sál, který má podle ní, vynikající akustiku a proto láká k vystoupení mnoho umělců, rozhodně také neužije „odpočinku".

„Uskuteční se tu několik hudebních vystoupení. Hned 25. června zahrají umělci z Brna na kytaru a flétnu," říká Soňa Klímová.
O pět dní později vystoupí s ariemi sólisté olomoucké operního domu.A na pátého července se chystá kytarový koncert. To však není zdaleka všechno.

„Poslední sobota v srpnu bude na zámku patřit houslím. Uskuteční se tady tradiční koncert laureátů houslové soutěže Františka Muziky v Nové Pace," prozrazuje Soňa Klímová s tím, že se prý vždy jedná o překrásný zážitek.

„Věk houslistů se pohybuje od sedmi do devatenácti let, tudíž jsou mezi nimi i studenti konzervatoří," vysvětluje.
A nuda na zámku nebude ani s příchodem chladnějších dnů a zimy. „Na prosinec plánujeme výstavu betlémů. Bude přístupná určitě do ledna, ne li déle. Loni jsme ji kvůli velkému zájmu prodloužili do půlky února," říká majitelka kvasinského zámku.

Romantika zámeckého parku

Rozloučení s letošním rokem proběhne ve velkém stylu. „Určitě zorganizujeme Punčový koncert – již tradiční akci – na které rozdáváme příchozím punč zdarma. Je to naše tradice a odvděčujeme se tím našim věrným návštěvníkům," poznamenává.

Zámek kromě zajímavých kulturních akcí však nabízí i pastvu pro oči. Desetihektarový romantický park je ideální nejen na procházku pro zamilované. Rekonstrukce, kterou zámek prošel a i nadále prochází zase připomíná lesk doby, kdy byl vystavěn.

Barbora Zemanová