Kačenčino loučení s létem se tradičně konalo v místní části Jedlová. Start i cíl se nacházel u penzionu Kristýna, který poskytoval zázemí pořadatelům i účastníkům okruhu pohádkovým lesem.
Na zhruba třech kilometrech bylo pro děti připraveno 19 stanovišť, na kterých jim bytosti reprezentující jednotlivé obce Kačenčiny pohádkové říše zadávaly různé úkoly.

„Nejvíc se nám líbil asi hejkal. Také jsem byla ráda, že u krále a princezny byly skládačky v různých úrovních obtížnosti, takže ani malé děti nemusely brečet, že něco nezvládnou. Byli jsme tu už předloni, ale letos se netvořily takové fronty na úkoly, takže jsem spokojená," řekla Lenka Hlavsová, která na trasu vyrazila s dvouapůlletým Nikolasem.

V okolí kostela svatého Matouše se pohybovali také permoníci, víly, ohnivé ženy, čerti i vodníci. Za splnění úkolů dávali dětem razítko do kartičky, s níž v cíli prokázaly absolvování okruhu, a také drobné odměny. Na konci cesty pak čekalo pásmo divadelních představení pro nejmenší a samozřejmě bohaté občerstvení.
Pořadatelé mohli mít z návštěvnosti i průběhu akce radost.  „Po letech nám zase počasí přálo. Na trasu vyrazilo okolo sedmi set platících, dětí i rodičů, takže můžeme být spokojení," zhodnotila Alena Křížová, starostka Deštného v Orlických horách.