Motorkář zůstal ležet pod svodidly a jeho spolujezdkyně vyletěla mimo komunikaci do příkopu. Oba utrpěli těžká zranění, se kterými skončili v nemocnici. Ženu musel odvážet dokonce vrtulník.

„Naše jednotka pomáhala při poskytování první pomoci, zajistila vozidlo proti vzplanutí a naváděla na přistání vrtulník LZS Hradec Králové. Poté pomohla transportovat jednoho z pacientů na palubu vrtulníku," napsali o svém zásahu u nehody skutečští dobrovolní hasiči.

Téhož dne však vyjeli do akce ještě jednou, a to ve 22:45 do Prosetína, kde osobní automobil narazil do stromu. Ani tato nehoda se neobešla bez zranění, jedna osoba zůstala zaklíněná v autě a bylo třeba ji vyprostit. Kromě skutečských hasičů zasahovala u nehoda i jednotka z Hlinska.
Své si „užili" i skutečští strážníci, kterým se v noci ze soboty na neděli podařilo zachránit lidský život.

Muž trpící epileptickými záchvaty šel před půl jednou ráno ze Skutče pěšky domů, když se u tamního hřbitova zhroutil. Podařilo se mu zavolat chrudimským strážníkům, že upadá do bezvědomí a žádá o pomoc. Pak se odmlčel a telefon už nebral. Chrudimští muži zákona okamžitě informovali skutečské kolegy, kteří ke hřbitovu rychle přijeli.

Nalezli zde muže v bezvědomí s pěnou u úst. Hlídka přivolala záchranku a začala bezvládnému muži poskytoval první pomoc. Záchranáři posléze dotyčného odvezli do chrudimské nemocnice.

Ani páteční noční služba nebyla pro skutečské muže zákona právě jednoduchá.

Uprchlík se ukryl v tújích

V pátek po osmé večer hlídka skutečských strážců pořádku důraznou domluvou nejprve ztišila opilého bezdomovce, který se uvelebil na lavičce před ZŠ Komenského ve Skutči a hlasitě hulákal na kolemjdoucí.

Hodiny už ukazovaly sobotu 2:40 ráno, když strážníky projíždějící kolem jedné ze skutečských restaurací zastavili hosté z tohoto podniku. Podle jejich slov tu mělo dojít k fyzickému napadení a útočník měl mezi tím odejít. Údajného agresora nalezla hlídka v sousední ulici, vrátila jej zpět a případ následně předala republikové policii.

Další oznámení na sebe nenechalo dlouho čekat – pět minut po třetí ráno zavolal obyvatel Luže, že v tamní ulici Za Pilou nahlížejí pomocí svítilen podezřelé osoby do aut zaparkovaných u tamní lékárny. Strážníci zde nikoho nenalezli, ale po chvíli pátrání objevili červené vozidlo, kterým měla podle oznámení skupinka přijet.

V tu chvíli zaslechli šramot v křoví a spatřili prchajícího muže. Hlídka se pustila do pronásledování a během pár minut vytáhla uprchlíka z nedalekých tújí, kde se zkusil ukrýt. Jak se ale posléze ukázalo, byl to omyl. Lapený muž vyrazil do města pouze koupit cigarety a alkohol, jenže když spatřil strážníky u svého auta, lekl se a vzal do zaječích. Hlídka jej proto nechala jít.