Knihovnice a zároveň správkyně webu Dagmar Honsnejmanová převzala z rukou hejtmana Lubomíra France cenu veřejnosti. O jejím udělení rozhodovali sami lidé prostřednictvím internetového hlasování. Mokré získalo 246 hlasů, což bylo nejvíc ze všech.

„Je to pro nás velká čest a pro mě osobně velice milé uznání. A rozhodně také závazek do budoucna, abychom alespoň udrželi nastavenou laťku a spíše ji dál posunovali,“ říká Dagmar Honsnejmanová.

Bylo to pro ni velkým překvapením, ale také obrovským uznáním. Knihovnice Dagmar Honsnejmanová z Mokrého včera převzala z rukou hejtmana Královéhradeckého kraje cenu veřejnosti v soutěži Zlatý Erb, o nejlepší webové stránky. Šlo o krajské kole, avšak i tak je to pro vísku se 150 obyvateli neuvěřitelný úspěch.

Pro zdejší knihovnici Dagmar Honsnejmanovou má cena ještě o něco větší význam. Právě ona je tou osobou, která se o webové stránky obce stará. Ale nejen o ně. „Je to každodenní práce. Aby se lidem web líbil a chodili na něj, musejí být stránky neustále aktuální. Živé, jak se říká,“ vysvětluje knihovnice.

Denně se na web Mokrého podívá průměrně 50 lidí, což v porovnání s ostatními stránkami obcí v okrese je skutečně vysoké číslo. „Je to skvělý pocit. Návštěvnost máme vysokou. Letos v lednu jsme dokonce dosáhli rekordu. Za měsíc se na web podívalo 2091 osob,“ prozradila Dagmar Honsnejmanová. Aktuality přímo do mailu chodí více než 80 lidem. A to nejen z Mokrého.

I to je pro knihovnici velkým závazkem. „Musíme se neustále snažit mít na webu nové informace. Právě ty poté dostanou naši stálí odběratelé zpráv do mailu. Někdy jsou to jen krátké zprávy, jindy zase obsáhlejší sdělení. Snažím se opravdu dát vědět o všem co se sama dozvím,“ popisuje jednu ze svých prací Dagmar Honsnejmanová.

Webové stránky obce byly založeny již v roce 2003. Od té doby sleduje knihovnoce i jejich návštěvnost. Je to možná již trochu „úchylka“ ale dobrá a podstatná. „Víte, jak se čtenost vyvíjí a to je obrovská motivace. Zatím se nám křivka neustále pomalu zvedá, takže je to příjemné. Jedinou výjimkou byly roky 2007 a 2008. Tehdy jsme zaznamenali obrovskou návštěvnost, kterou si dodnes neumím ničím vysvětlit. Poté tedy přišel propad, ale od té doby nám stále čtenářů přibývá,“ objasnila Dagmar Honsnejmanová.

Přiznává však, že web není rozhodně dokonalý. Ne snad ani prý po obsahové stránce, jako spíš po té technické. „To je ale otázka peněz a je jasné, že obec má jiné priority. Musel by se totiž koupit modernější redakční systém,“ upřesnila.