My jsme vyrazili k Čáslavi v sobotu v šest hodin ráno auty a s přívěsem naloženým našimi „éry". Po vyřízení formalit na vstupní bráně jsme se úderem osmé hodiny zabydlovali na ranveji. Vytáhnout takový model Camel a FV 190 z přívěsu pana Mariána Trpkoše, to chce fortel. Jeho maketa letounu Camel z první světové války má totiž rozpětí tři a půl metru.

Během asi půl hodiny jsme zaplnili stanoviště různými tipy modelů. Představili jsme například dvojplošník Tiger Moth, El Bandito , Centaur a řadu dalších. Naši stojánce vévodila maketa FV- 190, což je německá stíhačka z druhé světové války, která má rozpětí tři metry.

Naše stojánka modelů zajímala diváky natolik, že jsme nestíhali odpovídat na jejich otázky. Podle letového programu jsme nastoupili k ukázce pro diváky. Nutno podotknout, že pětatřicetiminutová ukázka našeho klubu byla velice zdařilá. Po pokynu řídícího létání odstartoval jako první pan Marián Trpkoš z Dobrušky s maketou Camel. Pak jsme se do toho, jak se říká, opřeli a sklidili jsme potlesk diváků. Naše létání zakončily ukázky kolegů modelářů z klubu Falemo Červený Kostelec, které jsem pozval k účasti.

Nutno pochválit piloty za bezchybné starty a super přistání. A to byl pořádný vítr. Všechno jednou končí, a tak jsme se v podvečer sbalili a vydali se na cestu domů, plni dojmů z Gripenů. Den se vydařil k naší plné spokojenosti a co víc žádný model nedošel k úhoně.

Jindřich Dvořáček , za zúčastněné modeláře