Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město: hotel určitě neprodáme

Rychnov nad Kněžnou - Díky nedávnému navýšení základního kapitálu se podařilo ekonomickou situaci hotelu Havel výrazně zlepšit.

1.2.2013
SDÍLEJ:

Hotel Havel v Rychnově nad KněžnouFoto: Deník/Michal Friček

Sféra ubytování a gastronomie na tom není kvůli letité krizi právě nejlépe. Zlé časy se tak nevyhnuly ani hotelu Havel. Rychnovská radnice se přesto dominanty Starého náměstí zbavovat nechce.


Ze slov starosty vyplývá, že by to dokonce bylo i proti zdravému rozumu. „Náklady na rekonstrukci z devadesátých let se pohybovaly okolo sedmdesáti milionů korun. Podle odhadu z roku 2011 však byla tržní cena jen 20 milionů. Na prodej hotelu tak rozhodně není vhodná doba," uvedl starosta Jan Skořepa.
Dodal, že již před rokem se drtivá většina zastupitelstva vyjádřila pro zachování současného modelu. Hotel tak provozuje společnost s ručením omezeným, která je stoprocentně vlastněna městem.


Firma odvádí do městské kasy takzvané oprávněné nájemné, jehož současnou výši nechce vedení města uveřejňovat. Podle informací Deníku ale od roku 1995 přibylo do pokladny města na nájmu od provozovatele hotelu zhruba 16 milionů korun. Výše nájemného se ovšem v průběhu času měnila.


Na město prý není ani vyvíjen žádný tlak směrem k prodeji hotelu. Taková alternativa byla jen jedním z názorů, jak neuspokojivou ekonomickou situaci řešit.
„V loňském roce skončilo hospodaření společnosti ve ztrátě, ale v tuto chvíli je již situace výrazně lepší," ujistil starosta.


Za tímto zvratem stojí navýšení základního kapitálu společnosti o 3,6 milionu, které bylo schváleno na nedávném jednání zastupitelstva. Peníze mají být využity na obnovu zařízení hotelu tak, aby plně vyhovoval nárokům svých klientů.

Uvolněné prostředky půjdou hlavně na modernizaci kuchyně a vybavení pokojů v prvním patře. „Již koncem února začneme s rekonstrukcí kuchyně. Na přelomu března a dubna by pak měla přijít na řadu obměna inventáře jedenácti pokojů. Dojde i na dílčí stavební práce, konkrétně úpravu stropů," konkretizovala Zuzana Klimešová, ředitelka hotelu Havel.


Ocenili kavárnu


Ta je ve své funkci teprve od loňského dubna, takže nějaké hodnocení práce současného managementu není podle slov starosty na místě.
Ředitelka sama ale za největší úspěchy ve svém dosavadním působení považuje zprovoznění nového informačního systému, který mimo jiné dokáže zabránit plýtvání surovinami, a dále obnovení hotelové kavárny.


„Koncem roku jsme díky tomu obdrželi ocenění pro nejlepší kavárnu Královéhradeckého kraje, čehož si velice vážím," řekla dále ředitelka.
Nejrůznějšími tématickými akcemi, které by měly nalákat veřejnost, rozhodně šetřit nehodlá. Tím snad naplní slova starosty, který si je plně vědom toho, jak významné postavení hotel Havel díky své poloze v centru Rychnova má.


„Je v zájmu města, aby hotel žil. Přitom se do něj už 17 let neinvestovalo," upozornil Jan Skořepa. Postupné probouzení hotelu tak má pokračovat i v letošním roce. „Od října jsme začali s programem tématických akcí, zaměřených na exotické a národní kuchyně. Naši nabídku chceme rozšiřovat například o zdravotnické přednášky nebo degustace vína," uzavřela Zuzana Klimešová.


Oživí ho diskotéky


Poodhalila i záměr na pořádání pravidelných diskoték ve sklepních prostorách hotelu, a to ještě před začátkem hlavní turistické sezony.
Hotel Havel byl postaven v roce 1860 a již od roku 1898 je majetkem města. Téměř čtyřicet let nesl jméno hotel „Rudá hvězda". V letech 1994 až 1995 proběhla jeho kompletní rekonstrukce. Náklady na ni město dosud splácí. V roce 2007 získal titul „Hospůdka roku" Rychnovského deníku.

Autor: Michal Friček

1.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení