Novým nájemcům Skiareálu se nelíbilo zdražení skipasu na 750 korun v hlavní sezoně, které s odkazem na zvyšující se daň z přidané hodnoty zavedli představitelé ČSTV před podpisem smlouvy.

„V uplynulých týdnech jsme prováděli inventarizaci majetku a jednali o cenách. Dnes můžeme ceník představit," vysvětlil Igor Rataj z dozorčí rady Tatry Mountain Resorts.

Jako zástupce firmy, která spolu se Snowhillem společnost Melidu tvoří, upřesnil, že dospělí za jednodenní skipas v hlavní sezoně (tedy od 22. prosince do 1. dubna) zaplatí 700 korun, děti 490 korun a senioři 560 korun.

Návštěvníci do šesti let budou lyžovat zdarma.  V souladu s plány, které nájemci ve Špindlu deklarovali už zkraje podzimu, připravili pro hosty výhodné balíčky. Chtějí jimi podpořit vícedenní pobyty na horách.

„Při zakoupení týdenního pobytu mohou lyžaři získat až třicetiprocentní slevu," informují zástupci Melidy. Novinkou je  kombinovaný skipas  All season Špindl + Tatry pro lyžování v Krkonoších i na Slovensku. Zájemci za něj zaplatí 8750 korun.