Obec Skrovnice ležící u hranice orlickoústeckého a rychnovského okresu a právě dnes tam začala kompletní rekonstrukce silnice. Kvůli opravám řidiči neprojedou částí obce Malá Skrovnice, a to od odbočky na Seč až po Lhoty u Potštejna.Uzavírka se týká také silnice ze Lhot na Polom.

„Stav silnice byl tragický, takže jsme rádi, i když nám to zkomplikuje život,“ uvedl pro Deník Skrovničan Vladimír Peterka, který provozuje v obci autodopravu.

Právě u jeho firmy vznikla provizorní autobusová zastávka. Na autobus tu marně čekala i Marie Diblíková. „Autobus se otočil u hřbitova a já jsem čekala tady na zastávce, takže mi ujel. Další mi jede až za dvě hodiny. Dopravci jsem se nedovolala,“ popsala situaci.

Zaměstnanci ČSAD potvrdili, že se autobusy po dobu rekonstrukce otáčí u sídla společnosti Autodoprava Peterka, pár desítek metrů od uzavírky. Dnes šlo podle nich o počáteční zmatky.

Dnes silničáři místo uzavírky označili dopravními značkami, stavební firma začne opravou silnice v průběhu tohoto týdne. Úsek bude uzavřený do 19. září.Do té doby musí řidiči počítat s objížďkami. Z Ústí nad Orlicí se do Lhot u Potštejna dostanou přes České Libchavy a Sopotnici. Ze Lhot na Polom musí přes obec Proruby.

OBJÍZDNÁ TRASA. Chaos v autobusové dopravě přineslo v pondělí 2. srpna uzavření silnice ve Skrovnici na Orlicku. Úsek od křižovatky se silnicí směr Seč po Lhoty u Potštejna bude neprůjezdný do 19. září.OBJÍZDNÁ TRASA. Chaos v autobusové dopravě přineslo v pondělí 2. srpna uzavření silnice ve Skrovnici na Orlicku. Úsek od křižovatky se silnicí směr Seč po Lhoty u Potštejna bude neprůjezdný do 19. září.Zdroj: Ivana Syrovátková