Hasiči zalarmovali několik jednotek a lezeckých skupin z celého kraje, aby mohly vysvobodit uvízlé lyžaře. Do akce byla připravena i Horská služba. Evakuace nakonec nebyla potřeba. Většina hasičských jednotek byla odvolána po cestě k zásahu.

Lanovku se podařilo uvést do provozu alespoň v nouzovém režimu. Couvala zpět do dolní stanice, kde lidé vystupovali. V pondělí je lanová dráha ve Svatém Petru normálně v provozu.

"Obsluha lanové dráhy ihned po zjištění závady dělala maximum pro to, aby provoz znovu obnovila. Bohužel to se v prvních desítkách minut nepodařilo. Následně bylo z důvodu uplynutí stanoveného časového limitu pro opravu rozhodnuto o povolání záchranných složek kvůli evakuaci," líčili událost hasiči ze Špindlerova Mlýna.

"Obsluha lanové dráhy naštěstí našla způsob, jak spustit aspoň nouzový režim a lyžaři se tak pomalu mohli začít sundávat ze sedaček. Na místo dojela naše jednotka, stanice Vrchlabí a řídící důstojník ze Dvora Králové nad Labem. Děkujeme za skvělý přístup Horské službě a Skiareálu Špindlerův Mlýn," uvedli špindlerovští hasiči.