Lidé ze sociálně slabší vrstvy zde tráví svůj volný čas.  Popíjením na veřejnosti a kouřením na zastávkách však porušují městskou vyhlášku i zákon.

„Pokud takové jednání zjistíme, pokutujeme ho. Když se situace opakuje, předáváme případ přestupkové komisi," popisuje Ladislav Chmelík z rychnovské městské policie.

Podle něj se situace na nádraží zlepšila, v minulosti tam prý vysedávalo více opilců.
Někteří cestující však mají pocit, že se na místo opět navracejí.

„Když čekám na autobus, nemohu si jít sednout na zastávku. Nejhorší je to na prvních dvou. Doslova ji okupují opilí a hluční lidé. Občas z nich mám  i strach," prozrazuje svůj názor Marie Myšáková, která jezdí autobusem pravidelně do práce.

Byla vulgární

Nejednou se ji prý stalo, že k ní někdo přišel a žádal jí o drobné. „Když jsem odmítla, paní, která po mě chtěla peníze, začala být vulgární," říká cestující.

Na policii však ani v jednom případě nezavolala. Ladislav Chmelík na to říká: „Tohle je těžké. Nemůžeme být všude a ačkoli autobusové nádraží je lokalita, na kterou se zaměřujeme často, nedá se vše uhlídat."

Kamery, které na prostor míří, také nepokryjí vše. Pomoci by tedy mohla upozornění od občanů.
„Když nám zavolají na číslo 156, že se na místě někdo zdržuje a popíjí, hned to řešíme" dodává policista Ladislav Chmelík.