O tomto víkendu vyvrcholí letošní seriál Mistrovství České republiky v motoskijöringu „Orion – Shiva KTM Cup 2013" posledními dvěma závody.


Premiéra a jubileum


V sobotu 16. února se pojede na nové trati v Martinicích v Krkonoších. Tamní pořadatelé mají zkušenosti s pořádáním volných závodů, ale mistrovský motoskijöring k nim zavítá poprvé. Navíc to bude jubilejní podnik, protože se jedná o 100. závod MČR v motoskijöringu. Pořadatelé chystají pro diváky další doplňkový program i širokou možnost občerstvení. Kromě MČR se pojede i vložený závod v motoskijöringu pro začínající jezdce.


Domácí želízko


V neděli 17. února se jezdci přesunou na tradiční trať „U hradu" v Dobřanech v Orlických horách. Zde se na rychlé a přehledné trati definitivně rozhodne, kdo získá mistrovský titul. Nejblíže k němu mají Josef Mňuk s Filipem Langrem, kteří mají na svém kontě 64 bodů. Naději na titul určitě neztrácejí ani bratři Šrolerové, kteří mají ztrátu 12 bodů. Ve hře o titul jsou i loňští mistři Sládek s Čížkem. Dobřanští diváci určitě povzbudí domácí borce Švorce se Šlechtou, kteří jsou letos milým oživením startovního pole a při posledním závodě v Horním Městě obsadili skvělé druhé místo a v průběžném pořadí seriálu jsou čtvrtí.


Slavnostní vyhlášení


V Dobřanech bude rovněž zakončen premiérový ročník motoskijöringu „Orlického poháru", který je určen pro začínající a pro hobby jezdce. Zde jsou na čele jezdci z AMK Letohrad František Kylar s Tadeášem Majvaldem.


I v Dobřanech se tak mají diváci na co těšit, kromě závodů i na tradiční občerstvení v „Dřeváku". A tam bude na závěr provedeno i slavnostní zakončení sezony MČR v motoskijöringu 2013. Ceny a poháry budou předány nejlepším dvojicím, bude vyhodnocen i pořadatel roku, osobnost roku i „skokan" roku. Díky promotérovi seriálu budou poháry oceněni i nejlepší jezdci z „Orlického poháru" v motoskijöringu.