Mladý Korejec vyrazil na cesty po Evropě a vzal to opravdu důkladně.
Bokki, který v Jižní Koreji pracuje jako biochemický laborant, se totiž rozhodl, že Evropu pozná po svém.
„Nechtěl jsem jet s cestovní kanceláří, objíždět památky a o životě v dané zemi se prakticky nic nedozvědět. Vyrazil jsem proto na vlastní pěst, po předem naplánované trase. Ubytovávají mě lidé, kteří na internetu podobným tulákům, jako jsem já, nabízejí krátkodobé ubytování zdarma. Už jsem procestoval Francii, Itálii, Anglii, Irsko, Holandsko či Německo," vyjmenoval Bokki.

Hokej překvapil

Do Pardubic nemířil náhodou. „Moje ubytovatelka z Prahy mi Pardubice doporučila jako město plné zajímavostí a měla pravdu," prozradil spokojený turista.
Bokkiho mimo zcela odlišné architektury města zajímaly v Pardubicích také sporty. Sám je amatérským fotbalistou. „Fotbal je u nás národní sport číslo jedna. Máme v Gwangju, v němž žije asi pět milionů obyvatel, ještě basebalový tým, ale ten letos hraje strašně. V Pardubicích mě překvapilo, kolik sportovních událostí zde je – koně, hokej, fotbal, motorky," podivoval se Bokki.

Potěšila výstava

Příjemně překvapen byl i návštěvou hokejové výstavy. Zvláštní dojem na něj udělala videoshow, která je její součástí. „Díky tomu jsem poprvé mohl nahlédnout do atmosféry velkých hokejových zápasů. Sám na sport v televizi příliš nekoukám, raději se jej účastním. U nás v Koreji je sport a cvičení obecně velmi populární záležitost mezi lidmi," podotkl cestovatel.
Zvědavý byl i na zdejší kuchyni. „Moji rodiče mají restauraci, takže kuchyně mě zajímala i profesně. Zaujalo mě například nápadité zpracování jídelních lístků a protože jsem chtěl ochutnat nějaké typicky české jídlo, vyzkoušel jsem na doporučení svých průvodců zabijačkovou polévku. A byla dobrá," pochvaloval si.

Jsou to blázni!

Řeč pochopitelně přišla i na napjatou politicko – vojenskou situaci v jeho rodné zemi. „Co na to říct? Jsou to blázni," reagoval na otázku na nedávný severokorejský jaderný test. „Sever a jih jsou jeden národ, jeden kmen. Nedá se jednoduše tvrdit, že sever nenávidíme, ale nenávidíme jejich vládu, která se chová jako smyslů zbavená. Já nebo moji přátelé tu situaci jako napjatou nebereme. Ono to ani nejde. Nedá se žít pořád ve strachu, takže to raději nevnímáme," uzavřel Bokki.