„Mzdový tarif byl navýšen o tři procenta. Od něho se odvíjí i výše osobního ohodnocení a zaručeného bonusu," uvedl Libor Dvořák, předseda Základní organizace Odborového svazu Kovo v Kvasinách, s tím, že k dohodě se dospělo i v otázce flexikont.

Ta budou moci být od dubna využívána flexibilněji, protože nově se budou vázat k celému kalendářnímu roku a nikoliv ke kvartálu jako dosud.

Již dříve byla dojednána i výše variabilních bonusů. Ta je stejná jako vloni a činí 20 tisíc korun.
Podle odborářů je ale nejdůležitější to, že se již dříve podařilo dospět k pětileté dohodě o zaměstnanosti, což dává kmenovým zaměstnancům dlouhodobější perspektivu.

„Škoda Auto je díky nové kolektivní smlouvě opět konkurenceschopnější. Významný posun ve flexibilitě zaměstnanců zároveň posiluje jistotu zaměstnání. Ta je společně s dalšími tématy upravena v Dohodě o zaměstnanosti," shodli se ve společném prohlášení člen představenstva Bohdan Wojnar a šéf odborů automobilky Jaroslav Povšík.

Stejně pozitivně vnímají výsledek jednání i v Kvasinách. „Vzhledem k situaci na světovém trhu s automobily považuji dojednané podmínky za úspěch," dodal Libor Dvořák. Kolektivní smlouva platí do 31. března 2014.