Klub přátel K. J. Erbena byl v Miletíně založen již v roce 1993 a zejména jeho členky o hrob pravidelně pečují. Před nedávnem se nás sedmnáct vypravilo autobusem z Miletína do Prahy. Vezli jsme s sebou i neobvyklé pomůcky - levandulí ozdobený kbelík, hadry a kartáče. Nechyběl věnec s krásnou bílou pentlí se zlatým nápisem Klubu přátel K. J. Erbena.

V pohodě a za poslechu Erbenových balad jsme dojeli na Olšanské hřbitovy a dál jsme se už pěšky vydali ke hrobu slavného rodáka. Podzimní listí na něm zanechalo stopy, a tak jsme se dali do práce. Ometení listí, umytí žulové desky i schodů a nainstalování věnců a svíček zabralo dobrou hodinku usilovné práce. Nakonec hrob vypadal „jako nový”. Pořídili jsme ještě pár fotografií do kroniky klubu a do místního periodika.

Vydařený výlet, který se mohl uskutečnit i díky pravidelné dotaci poskytované Klubu přátel K. J. Erbena Městem Miletín, ukončilo krásné představení balad Kytice, Svatební košile, Dceřina kletba, Zlatý kolovrat a Poklad z Erbenovy sbírky Kytice v pražském Divadle v Celetné.

Iva Reichlová