V Domě dětí a mládeže v Týništi se v sobotu 23. 2. konal hlavní turnaj ze série Dominion tour, který probíhá již několik let po celé republice, pořadatelem je Duha – Děsír, Praha.


Dominion je karetní strategická hra, která svoji variabilitou láká všechny věkové kategorie. Naučit se ji lze během několika minut a její kouzlo vás může bavit hodně dlouho.


Cílem hry je sestavit si svůj balíček karet (svůj Dominion) tak, aby co nejlépe přivedl hráče k vítězným bodům na kartách se statky, vévodstvími, provinciemi a letos nově i koloniemi. Prostředkem k tomu jsou jednak karty peněz a jednak tzv. akční karty, které hru dělají zajímavou.


V Týništi se hrálo letos potřetí a sešlo se přes 30 hráčů, mimo týnišťských i z Prahy, Brna, Kutné Hory a Českého Brodu.
Hráči změřili síly u 11 stolů a byly mezi nimi děti od 8 let, až po padesátileté dospěláky.


Po pěti kolech, které se v sobotu odehrály, se mezi juniory do 13 let stal vítězem Jiří Kukla, na druhém místě skončila Karolína Anna Smutná a třetí místo obsadil Kája Voborník.


V hlavní kategorii zvítězil Jiří Linhart, před Petrou Horákovou a Petrem Fialou. Všichni tři a stejně tak i první dva junioři získali postupové místo do celostátního finále, které se bude konat na říjnovém Deskohraní v Praze.


Další hráči v pořadí získali jeden postupový bod a pokud se jim povede na některém z dalších turnajů získat druhý, mohou se do finále kvalifikovat také.
Na zdárný průběh turnaje dohlížel, řešil dotazy k pravidlům, losoval karty i hráče ke stolům a nakonec alespoň na jednu cvičnou (a pro diváky velmi inspirativní) hru zasedl za hrací stůl hlavní rozhodčí Pavel Ranocha, kterému děkujeme za vstřícnost a ochotu.


Celý den vládla v hrací místnosti pohodová atmosféra, hráči si mohli mezi jednotlivými koly vyzkoušet nějakou jinou hru z nabídky herního klubu, kterých je přes 80 nebo odpočinout v tělocvičně.


Před vyhlášením výsledků se většina hráčů podílela na kontrole a úklidu jednotlivých sad karet, aby byly připravené na další turnaje. Máte-li i vy chuť se zúčastnit podobného turnaje, sledujte stránky dominiontour.cz.

Eva Jenčíková, Dům dětí a mládeže Týniště n. O