O letošních jarních prázdninách Dům dětí a mládeže Sluníčko Týniště nad Orlicí zvolil jako téma své týdenní akce Enšpíglova dobrodružství. Na celodenních programech od půl osmé do půl páté se v „DDM" už prostřídalo více než třicet dětí.


Některé si s námi užily jenom jeden nebo dva dny, jiné s námi stráví celý týden.


V pondělí jsme se s Enšpíglem seznámili a zasoutěžili si v týmech nejen v tělocvičně, ale na zahradě a s tužkou v ruce. Úterý bylo věnované tvoření a pečení, dopoledne jsme zadělávali kynuté těsto a pekli po vzoru z knížky nejen kočkodany, ale také kočkošneky, sluníčkožáby nebo rukohady.


Odpoledne po vyřádění na zahradě jsme pracovali s hmotou zvanou Fimo, opět jsme se drželi knižní předlohy a všichni zvládli úžasné sovičky jako přívěsky na krk. Středa byla plná čertovin, a tak jsme vyrazili na vypečenou úkolovku ve městě, zahráli se na trochu prapodivné malíře a samozřejmě nechyběly, tak jako každý den, ani polední deskové hry nebo drobné hry v tělocvičně.


Dnešek pro změnu bude speciálně výletní, celý den totiž strávíme v hradeckém zábavním parku Tongo. Stejně jako každý rok i letos byl o tuto akci velký zájem.


Spolu s pracovníky Sluníčka realizovali program i naši táboroví vedoucí Zita Forejtková a Dan Šín a na léto se velmi dobře zapracovali i praktikanti Lea Vondroušová a David Kukla.


Už teď se těšíme za 14 dní na velikonoční prázdniny.


Eva Jenčíková, DDM Sluníčko

Program je opravdu pestrý

Čtvrtek
DDM Rychnov nad Kněžnou
hrací den

DDM Kostelec nad Orlicí
drátování vajec

DDM Týniště nad Orlicí
výlet do zábavního centra Tongo

Pátek
DDM Rychnov nad Kněžnou
sportovní den

Pestrý bude i následující 
a velikonoční týden

DDM Kostelec nad Orlicí
18. – 29. 3.
JARO A VELIKONOCE
Výstava Jaro je tu! Výrobky našich dětí s jarní a velikonoční tématikou. Výstava v DDM bude přístupná školám i veřejnosti ve všední dny od 9 do 18 hodin. Poplatek 10 Kč

DDM Týniště nad Orlicí
28. 3.
VÝLET DO RK BAZÉNU
VELIKO(NOČNÍ) HOLČIČINY
Večer, noc a den plný velikonočního tvoření, pečení, vaření a batikování.

29. 3.
VELIKONOČNÍ SLUNÍČKOHRÁTKY
Tradiční zdobení vajíček rostlinami, voskem a slámou, pletení pomlázek, velikonoční dekorace a drobné hry a soutěže.

30. 3.
JARNĚ-VELIKONOČNÍ PLETKY
Akce je určena pro dospělé a mládež, děti pouze v doprovodu dospělého. Cena je u všech dílen 80 Kč + spotřebovaný materiál. (Přihlaste se předem!)