Rekonstrukce skončila, na co se tedy mohou pacienti těšit? „Původní vybavení pokojů bylo zastaralé a přestávalo stačit potřebám lázní.

Nový nábytek, hlavně moderní polohovatelná lůžka ve druhém a třetím patře, jsme plně přizpůsobili pacientům se sníženou pohyblivostí a pacientům po totálních endoprotézách,“ vysvětlila marketingová specialistka lázní Zuzana Pichlová. V pokojích jsou nové lednice a televize s více než dvěma desítkami programů. Janský Dvůr disponuje 107 lůžky, která slouží nejen lázeňským hostům, ale i pacientům odborného léčebného ústavu. „Rekonstrukce zútulnila a prosvětlila i společné prostory včetně chodeb. Nové řešení je významným architektonickým prvkem v interiéru centrální chodby na každém podlaží,“ upozornil manažer technického úseku Petr Janovec.

Návštěvníci si mohou prohlížet velkoformátové kopie historických fotografií lázní i samotné budovy Janského Dvora. Provázejí klienty celou budovou a přibližují život a historii Janských Lázní. „Fotografie jsme získali z vlastních zdrojů i ze soukromých sbírek.
Autorem pozoruhodného ztvárnění je odborník na vizuální koncepci interiérů Václav Počekajlo z trutnovské firmy VRAPO, který ve spolupráci s investorem vdechl nový život původně nezajímavému prostoru,“ přiblížil Petr Janovec. Budova je nyní vybavena úsporným LED osvětlením na centrálních chodbách i v pokojích klientů.

Úspora elektrické energie představuje podle vedení lázní významný prvek v konečném výsledku celého záměru. „Před současnou modernizací prošla historická budova Janského Dvora velkou rekonstrukcí v letech 1986 – 1990, když předtím do roku 1981 sloužila jako dětská léčebna, čemuž odpovídalo vybavení pokojů. V roce 2015 se modernizace dočkala vstupní recepce a došlo k výměně vstupních automatických dveří, které doplnila vzduchová vytápěná clona zabraňující vzniku průvanu,“ připomněla nedávnou historii objektu Zdenka Hanyšová Celá, která má v lázních na starost komunikaci s veřejností.