Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hýřit nebudou. Raději dají do pořádku svůj majetek

Rychnov nad Kněžnou - Návštěvníci Poláčkova léta se dočkají důstojnějšího prostředí.

28.2.2013
SDÍLEJ:

Poláčkovo létoFoto: Archiv

Největší město okresu rozhodně není v situaci, kdy by si mohlo dovolit nějak rozhazovat. Jeho vedení si je nepříznivého dědictví vědomo, a proto se snaží městské finance ozdravit.


Z letošního rozpočtu, který byl schválen již v prosinci, tak budou kromě nezbytných provozních výdajů hrazeny hlavně opravy stávajícího majetku.
Většinu občanů snad potěší zpráva, že radnice bude pokračovat v opravách chodníků, které mají mnohdy k ideálu daleko. Tyto práce se dotknou například ulic Na Drahách, Strojnická, Mírová, ale nezapomene se ani na okrajové městské části. Dalších metrů dlažby se tak dočkají obyvatelé Rovně a Dlouhé Vsi.


Těšit se ale mohou i jinde. „Chtěli bychom postavit novou autobusovou zastávku v Litohradech. Bylo by dobré pro tuto část města něco udělat. Veřejná doprava je tam hodně využívaná, ale v místě stojí jen plechový přístřešek pro oba směry," řekl starosta Jan Skořepa s tím, že součástí dvousettisícové investice by mělo být i vydláždění nástupní plochy.


Významněji by se mělo pohnout i s léta neuzavřenými záležitostmi. Důstojnější kulisy by se tak mělo dočkat dějiště proslaveného festivalu Poláčkovo léto.
„Práce na zámecké jízdárně trvají již asi třináct let. Chceme proto tento objekt dovést do stavu, ve kterém by mohl být zkolaudován," řekl dále starosta s tím, že původně zamýšlená půlmilionová injekce byla na únorovém zasedání zastupitelstva navýšena na více než milion korun.


Z těchto prostředků bude upravena elektroinstalace a budou pořízena nová osvětlovací tělesa. Díky rozšíření sociálního zázemí by měly být nedůstojné fronty před dámskými toaletami známé z masovějších akcí minulostí. Dojít k nim by navíc mělo být možné po novém schodišti z pískovcových kvádrů, které prozatím nemají využití.


Reprezentativnější podobu by mělo získat i okolí kulturního zařízení, jehož vzhled stále narušuje plechový plot a přístup po betonových panelech.


Pod rezavou lávkou teče pitná voda


Po investicích ale volá i další městský majetek. „V brzké době bude opravena lávka pro pěší ve Zbuzanech. Někteří lidé považují tuto investici za zbytečnou, ale je potřeba si uvědomit, že pod lávkou se nachází hlavní přívod pitné vody do města. Pokud by měla spadnout, byl by to vážný problém," vysvětlil Jan Skořepa s tím, že tato zakázka již byla vysoutěžena za méně než dva miliony korun.


Letos by také mohla začít první etapa dlouho očekávané rekonstrukce základní školy Kolowratská. V ideálním případě by se mohli řemeslníci v létě pustit do opravy střechy a zpevnění budovy ocelovými táhly, protože historická stavba nemá věnec. Výběrové řízení na tuto akci bude ale teprve vypsáno.
Po opravě volá také střecha v areálu bývalé školy v přírodě a z rozpočtu by se mělo dostat i na výměnu oken v několika desítkách městských bytů.

Autor: Michal Friček

28.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pohřeb Adolfa Klepše
8

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Kam za zábavou: Elegance první republiky

Rychnovsko, Vamberk /POZVÁNKY/ - Muzeum a knihovna ve Vamberku zvou na zajímavou výstavu „Móda hraběnek, švadlenek i známých osobností“, která potrvá až do 26. listopadu. Koná se u příležitosti 160. výročí založení knihovny v tomto městě. K vidění jsou prvorepublikové textilie a doplňky z let 1920 až 1940 ze soukromé sbírky Vlaďky Dobiášové.

Jednali o problémech průmyslové zóny

Rychnov nad Kněžnou - V rychnovském hotelu Havel se v úterá odpoledne konalo setkání k problematice průmyslové zóny Kvasiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení