Jednou z nich je výstava kapely The Tap Tap nazvaná Turné černého humoru. Jde o sérii kreslených vtipů o lidech s handicapem. Umístěná je do prostor zámku rodiny Bartoň-Dobenín v Novém Městě nad Metují. Nevšední uskupení tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu koncertovalo krátce po vernisáži na Husově náměstí. „Za celou dobu jsme se setkali jen jednou s nepochopením naší výstavy a to je, myslím, způsobeno nedostatkem smyslu pro černý humor. Mohu vás ujistit, že náš humor je ve skutečnosti mnohem tvrdší a tak se neostýchejte zachovat nadhled a pobavit se," okomentoval akci kapelník Šimon Ornest.

Ve stejnou dobu se na terase Kina 70 uskutečnil i koncert novoměstské kapely Jana Krále TheAcoustics. „Shodou okolností u nás probíhá i Mistrovství světa v lukostřelbě pro handicapované a poslední kvalifikace na olympiádu v Riu, tak je ve městě živěji. Organizačně to zvládáme velmi dobře. Těší nás, že je ve městě rušno a držím novému řediteli palce, aby se popral se svojí výzvou a festivalu se nadále dařilo," dodal Petr Hable, starosta Nového Města nad Metují.

Pořadateli festivalu jsou Městský klub Nové Město nad Metují a město Nové Město nad Metují. Akce probíhá s podporou Královéhradeckého kraje pod záštitou hejtmana Lubomíra France.