„Na silnici třetí třídy vznikly výhybny, díky kterým je obousměrný provoz plynulejší i bezpečnější. Zmodernizovaná silnice má díky stavbě také nové odvodnění. Stávající most se dočkal kompletní opravy ve spodní i nosné části konstrukce. Zároveň dostala novou nástupní plochu i tamní autobusová zastávka," řekl krajský náměstek pro oblast dopravy Karel Janeček.

Starosta Bartošovic Kostas Kotanidis opravu vítá. Podle něj si na stav silnice a mostu stěžovali nejen obyvatelé pohraniční obce.

„Je jasné, že když je něco šeredné nebo to slouží špatně, lidé volají po tom, aby se s tím něco udělalo," poznamenal.

Stavba je podle jeho názoru přínosem nejen pro obec, ale pro celý region. „Určitě je to dobré nejen pro Rychnovsko, ale například i okres Ústní nad Orlicí," podotkl.

Oprava uzavřela cestu a most na šest týdnů, z toho na tři zcela. Chodcům sloužila během prací dokonce provizorní lávka přes potok. Rekonstrukcí za jeden milion korun nedávno prošel i další most v Bartošovicích v Orlických horách.

Má zajistit lepší dopravní dostupnost hraničních přechodů v česko-polské příhraniční oblasti. Mezi jiné podobné akce patřila i rekonstrukce silnice k hraničnímu přechodu Olešnice – Lewin Klodski za téměř 46 milionů korun. Kraj tehdy na práce získal peníze z Evropské unie.